مرداد ۲۲, ۱۳۹۹

7 راه تقویت عملکرد جنسی در مردان

: اگه می خواین تموم شب رو در تختخواب بگذرونین، بدونین که تنها نیستین. مردها همیشه دنبال تقویت رابطه خود چه از راه حل مشکلات موجود و یا پیدا کردن روشای نوین واسه راضی نگهداشتن همسرشون هستن.

به گزارش آلامتو به نقل از Healthline ؛ در حالیکه داروهای زیادی واسه افزایش میل جنسی مردان هست، روشای ساده ای واسه افزایش مدت زمان رابطه بدون نیاز به دارو هست.

  1. سلامت قلب و رابطه جنسی

اندام جنسی مردونه با فشار خون کار می کنه. مغز پیامها رو به اندام جنسی می فرستد که در اثر اون رگها پر از خون می شن. قلب خون رو پمپاژ می کنه وقتی که درزمان این روند مشکلاتی سر راه بوجود میان اندام جنسی مردونه شل می شه چون رگهای خونی نمی تونن فشار خون رو به مدت زمان طولانی که شما دوست دارین حفظ کنن. مشکلات دیگه شامل نبود توانایی اندام جنسی واسه رسیدن به نعوظ کامله.

شما می خواین مطمئن شید سیستم گردش خونتون به راه احسنت کار می کنه.

از پایه چیزی که واسه قلبتون مفیداست واسه سلامتی رابطه جنسیتون هم به درد بخوره.

  1. فعال باشین

یکی از بهترین روشای حفظ سلامتی انجام ورزشهای قلبی عروقیه. در حالیکه رابطه جنسی ضربان قلب شما رو زیاد می کنه، ورزشهای منظم و همیشگی می تونه از راه سالم نگه داشتن قلبتون به رابطه جنسیتون کمک کنه. 30 دقیقه ورزش در روز مانند دو و شنا- که باعث عرق کردن می شن- می تونه میل جنسی شما رو زیاد کرده و شما رو واسه داشتن رابطه آماده کنه.

هم اینکه هر اندازه وزنی که هنگام ورزش کردن از کفتون میره بی تاثیر نیس.

  1. غذا و رابطه اون با نعوظ

به همراه ورزش غذاهایی وجود دارن که ثابت شده جریان خون رو به سمت اندام جنسی زیاد می کنن. بعضی از این غذاها شامل:

پیاز و سیر: این دو غذا گردش خون رو زیاد می کنن.

موز:این غذای غنی از پتاسیم فشار خون شما رو پایین آورده و واسه قسمتهای مهم اندام جنسیتون به درد بخور بوده و رابطه جنسی شما رو بهتر کنه.

فلفل تند: همه شکلای جور واجور غذاهای تند جریان خون شما رو از راه کاهش التهاب و فشار خون زیاد می کنه.

امگا3: در غذاهایی مانند ماهی سالمون و تونا و هم اینکه در روغن آواکادو پیدا میشه. این نوع چربیها جریان خون رو زیاد می کنن.

ویتامین B1: این ویتامین به حرکت سریعتر پیامها در سیستم عصبی کمک میکنه، مانند پیامهایی که از مغز به اندام جنسی فرستاده می شن.

تخم مرغ: پر از شکلای جور واجور دیگه ویتامینای نوع B هستش که باعث متعادل شدن اندازه هورمونها و کاهش استرس می شه. استرس در بیشتر مواقع باعث جلوگیری از نعوظ می شه.

  1. از استرس خود کم کنین

استرس می تونه همه سلامتی شما رو به خطر بندازه که این شامل میل جنسی هم هستش. استرس باعث افزایش ضربان قلب و افزایش فشار خون می شه. که هر دو اینا به میل جنسی و کارایی اون آسیب میرسونن. ورزش بهترین راه کاهش استرس و تقویت سلامتیه. صحبت در مورد استرس با همسرتون می تونه شما رو آروم کرده و رابطه تون رو محکم تر کنه. استرس هم اینکه می تونه باعث بوجود اومدن عادتهایی بدی مانند سیگار کشیدن و مصرف الکل شه.

  1. عادتهای بد رو از خود دور کنین

سیگار کشیدن و مصرف الکل هر دو از دلایلی هستن که باعث می شن اندام جنسی دچار نعوظ نشه. مصرف الکل باعث کم شدن جریان خون می شه.

سیگار یا مواد مخدر؟ هیچ دلیل خوبی واسه مصرف هیچکدام از اونا موجود نیس. مشروبات الکی ، سیگار و مواد مخدر رگهای خونی رو تنگ کرده و باعث ناتوانی جنسی می شن. عادتهای بد خود رو با عادتهای خوب مانند ورزش و غذاهای سالم جانشین کنین.

  1. مقداری نور آفتاب بگیرین

در تابستون چیزی نهفتهه که باعث تحریک میل جنسی می شه. نور آفتاب باعث جلوگیری از تولید ملاتونین در بدن می شه، هورمونی که به ما کمک می کنه به خواب بریم و هم اینکه میل جنسی ما رو آروم می کنه. ملاتونین کمتر به معنی بیشتر شدن میل جنسیه.

بیرون بیروید و اجازه بدین آفتاب به پوست شما بخوره. تا میل جنسیتون زیاد شه مخصوصا در طول ماه های زمستون که تولید ملاتونین در بدن زیاده.

  1. از دکتر کمک بگیرین

کسائی که دچار بیماریهایی مانند ناتوانی جنسی وانحنای اندام جنسی هستن لازمه که دارو مصرف کنن.شما می تونین بدون هیچ ترسی با دکترتان در مورد راه های تقویت رابطه جنسی صحبت کنین.

هنوزم می گیم که ورزش کنین و رژیم غذایی سالمی داشته باشین و آخر لذت رو از رابطه زناشوییتان ببرین.

.

منبع : alamto.com