مرداد ۲۴, ۱۳۹۹

7 راه طبیعی که موجب تسکین سردرد شما می شوند | طب ایرانی

سردردها باوجود اینکه خیلی ساده س! بیماریهای دچار مشکل کننده ای هستن که در وقتی که به اون دچار میشین هیچی به اندازه یه اتاق تاریک با سکوت کامل و ماساژ سر و پیشونی در کنار یه مسکن قوی در درمان اون کار ساز نیس. اما واسه آرامش سردرد ما در این مقاله راه های جدیدی رو گفتیم.

همه افراد در هر سنی سردرد رو تجربه می کنن. سردردها شکلای جور واجور مختلفی دارن که همونطور به طبع از علائم و دلایل مخصوص به خود هم بهره مند هستن. اما به طور کامل سردرد بیشترین دلیل غیبت دانش آموزان از مدرسه و بقیه از سر کارهایشانه. اگه احساس کردین که در حال دچار شدن به سردرد هستین قبل اینکه تموم روز شما رو دچار مشکل کنه یکی از روشای آرامش سردرد در ادامه این مقاله رو به کار ببندین.

راه های آرامش سردرد:

واسه درمان خونگی سردرد می تونین یکی از هفت درمان خونگی زیر رو مورد استفاده بذارین:

  • روی ناحیه پیشونی دو نقطه حساس هست که با فشار دادن اونا میشه سردرد رو برطرف کرد. اولین نقطه روی پیشانیه. انگشت شست خود رو بین چشما بذارین و فشار بدین در حالی که انگشت شست و انگشت اشاره دست دیگه رو روی خط مو فشار می دید، نقطه دوم بین انگشت شست و انگشت اشاره س که باید با  انگشت شست مخالف به اون فشار وارد کنین.

7 راه طبیعی که موجب آرامش سردرد شما می شن

  • موقع سردرد استنشاق بوی نعناع و سیب در نابود کردن این آسیب خیلی خوبه.
  • گفته شده که خوردن نوشیدنیای کافئین دار در پیشگیری از افزایش سردرد بسیار موثره.

  • تنشا دلیل اصلی سردردهای میگرنیه که با ریلکس کردن و نفس عمیق کشیدن خیلی در آروم کردن سردرد میشه موفق بود.
  • انقباض رگای خونی زمینه ایجاد سردرد هستن. اگه موقع شروع سردرد به پیاده روی برید و ورزش ملایم انجام بدین می تونین با انقباض رگای خونی مقابله کنین و از شر سردرد خلاص شید.

  • تیکهای یخ رو درون یه پلاستیک بریزین و روی گیجگاه و پیشونی خود بذارین و تو یه اتاق تاریک دراز بکشین و چشماتون رو ببندین، خاصیت ضد التهابی یخ در درمان سردرد بسیار تاثیر گذاره.

  • واسه آرامش سردرد از ذهن خود کمک بگیرین. تو یه اتاق تاریک دراز بکشین و به سردرد مثل یه شی نگاه کنین که داره از شما دور می شه. یا تصور کنین درد به مانند اشعه های خورشید در حال غروب کردنه. این فوت وفن تجسم اسمشه و با تمرین زیاد می تونین از اثرات مثبت اون بهره مند شید.

این بار اگه سردر به سراغتون اومد قبل از به کار گیری هر گونه دارو و یا اجازه جلو رفتن به سردرد در همون اول راه یکی از درمانای خونگی آرامش سردرد رو به کار بگیرین و سردرد خود رو برطرف کنین. شما با ورود به بخش سلامت مجله آرگا می تونین از راه های درمان سردرد با دارچین، درمان سردرد شدید، درمان خونگی میگرن  و دیگه روشای درمانی در این مورد مطالعه و اطلاعات به دست بیارین.

.

منبع : آرگا