7 روش خانگی برای درمان تیرگی واژن | طب ایرانی

  • by
مجموعه: داروهای گیاهی و طب سنتی

 7 روش خونگی واسه درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان

  

دستگاه تناسلی زنان همیشه مورد توجه خانوما هستش و همیشه دنبال راهی میگرند که تیرگی پوست ناحیه واژن رو کمتر کنن و این ناحیه رو روشن تر کنن . در این مقاله 7 روش خونگی واسه رفع تیرگی ناحیه تناسلی زنان پیشنهاد میشه:
– اما نکته اول اینه که واژن واسه دلپذیر به نظر رسیدن طراحی نشده. پوست خشن، موهای زبر و حتی بوی متفاوت اون منحربه فرده. اما این منحصر به فرد بودن الکی نیس. همونطور که موی بینی مانع از ورود آلرژنها و گرده ها به سیستم می شه، موی ناحیه تناسلی هم باکتریا رو گیر میندازه و مانع از ورود اونا به مهبل (واژن) می شه.
– واژن دارای باکتری خوب و بده. باکتری خوب، محیط رو قلیایی می کنه و میکروبا رو نابود می کنه و یه محیط سالم بوجود میاره و بوی مشخصی بوجود میاره. وقتی که بوی ناحیه تناسلی تغییر می کنه و بوی عجیبی حس می کنین، تعداد باکتریای بد زیاد شده!( این مقاله رو بخونین: بوی بد واژن بعد از نزدیکی)
– بافت پوست این ناحیه زبر و خشنه ( این مقاله رو بخونین: چیجوری موهای زائد ناحیه تناسلی رو از بین ببریم) و این بافت به دلیل سایش ران و لباسهای تنگه. و رنگ پوست شما در این منطقه حتما نباید با بقیه بدن شما مطابقت داشته باشه. حتی بعضی خانمای بور هم بعضی وقتا ناحیه تناسلی تیره ای دارن!
– بین اجناس شیمیایی و داروهای طبیعی، پیشنهاد می کنیم از مواد شیمیایی سمی در نزدیکی واژن استفاده نکنین. پس، اینجا 7 درمان طبیعی واسه روشن شدن پوست در ناحیه تناسلی ارائه شده.

آب لیمو و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
شاید این یکی از ایمن ترین روشای روشن کردن پوست در ناحیه تناسل (واژن) است. اسید سیتریک و ویتامین C در لیمو دو کار انجام میده – جلوگیری از تغییر رنگ و نابود کردن باکتریا.
مواد لازم
 2 قاشق غذاخوری آب لیمو
 10 قطره گلاب
روش جفت و جور
آب لیمو رقیق رو در مقدار مشخصی گلاب بریزین. یه پنبه رو در محلول غوطه ور کنین. فشار بدین و مایع اضافی رو خارج کنین بعد به آرومی اونو روی ناحیه آسیب دیده بذارین. بذارین 3 تا 5 دقیقه بمونه و بعد بشورید. این روش رو سه بار در روز انجام بدین.
احتیاط – موها رو بزنین و ناحیه رو بخوبی تمیز کنین و قبل از به کار گیری محلول، ناحیه رو خشک کنین. اگه احساس سوزش می کنین، بدون این دست اون دست کردن محل رو بشورید.

 

آبلیمو یکی از ایمن ترین روشای روشن کردن پوست در ناحیه تناسل (واژن) است.

  
آلوئه ورا و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
این ماده واسه روشن کردن پوست در ناحیه تناسلی (واژن) مناسبه. آلوئه ورا با آنتی اکسیدان ها به تنظیم تولید ملانین می پردازه، که دلیل آرامش پوست می شه.
مواد لازم
 زردچوبه
 1 قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا
روش جفت و جور
برگه الوئه ورا رو نصف کنین و ژل اونو استخراج کنین. تو یه کاسه، ژل آلوئه ورا رو با زردچوبه مخلوط کنین. منطقه رو به طور کامل تمیز کنین. بعد اونو خشک کنین. خمیر رو به مدت 30 دقیقه روی محل بذارین. بعد محل رو شستشو بدین و پاک کنین. این روند رو 3 بار در روز تکرار کنین. با گذشت زمان فاصله بین به کار گیری ماسک رو کم کنین.

آلوئه ورا واسه روشن کردن پوست در ناحیه تناسلی (واژن) مناسبه.

  

لیمو + زردچوبه + پودر برنج + ماست و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
پودر برنج سلولای مرده پوست رو نابود می کنه. اسید لاکتیک در ماست پوست رو روشن می کنه. طبیعت اسیدی لیمو به عنوان یه سفید کننده طبیعی عمل می کنه و هم اینکه بو رو نابود می کنه. آنتی اکسیدانای غنی موجود در زردچوبه باعث تحریک جریان خون می شن و باعث بهتر شدن پوست می شن.
مواد لازم
 1 قاشق غذاخوری زردچوبه
 1 قاشق غذاخوری پودر برنج
 1 قاشق غذاخوری ماست
 ½ قاشق چای خوری لیمو
روش جفت و جور
تموم مواد تشکیل رو تو یه کاسه مخلوط کنین. هم بزنین تا وقتی که یه کرم درست شه. واسه رسیدن به ماده مطلوب گلاب هم به اون اضافه کنین. مخلوط رو روی ناحیه تناسلی بذارین. بذارین 20 دقیقه بمونه. اونو در جهت حرکت دایره مالش بدین. بعد شستشو کنین و خشک کنین.

  

آنتی اکسیدانای موجود در زردچوبه باعث باعث بهتر شدن پوست می شن و واسه روشن شدن واژن مفیدن

 

چوب صندل + پوست پرتقال و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
خواص ضد عفونی کننده و ضد باکتری چوب صندل پوست رو از ناخالصیا پاک می کنه، سلولای مرده پوست رو نابود می کنه و پوست رو روشن می کنه. از طرف دیگه، پوست پرتقال با ویتامین C عامل سفید کننده پوسته. این درمان موثر واسه روشن کردن پوست ناحیه تناسلی (واژن) خوبه و پس از هفت روز به نتیجه می رسید.
مواد لازم
1 قاشق غذاخوری پودر چوب صندل
 1 قاشق چایخوری پودر پوست پرتقال
گلاب
روش جفت و جور
تموم ترکیبات رو با هم مخلوط کنین و یه خمیر جفت و جور کنین. منطقه تناسلی رو با آب بشورید. منطقه رو به طور کامل خشک کنین. مخلوط رو به منطقه واژن بمالید. بذارین 20 دقیقه بمونه. بعد شستشو کنین و خشک کنین.  

چوب صندل  سلولای مرده پوست رو نابود می کنه و پوست رو روشن می کنه

 

  ماست و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
اگه زمان زیادی ندارین و می خواین سریع پوستتون سفید شه از ماست استفاده کنین. این ماده نه فقط رنگ پوست رو روشن می کنه، بلکه پوست رو خنک و آروم می کنه.
روش جفت و جور
هر روز به مدت 5 دقیقه ناحیه تناسلی رو با لایه ای نازک ماست ماساژ بدین. بذارین 15 دقیقه بمونه. بعد اونو بشورید. بعد روغن اسطوخودوس واسه نابود کردن بوی عطری ماست استفاده کنین.   

 ماست واسه  درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان خوبه

 
سفیده تخم مرغ و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
سفیده تخم مرغ دارای خواص سفید کننده پوسته، هم اینکه به خاطر پروتئین داخل اون، باعث روشن شدن و آرامش پوست می شه.
روش جفت و جور
یه سفیده تخم مرغ رو تو یه کاسه بریزین و هم بزینید. بعد اونو روی ناحیه تیره بذارین. اجازه بدین تا وقتی که کشش در پوست حس نکردین بمونه. بعد با یکدست مرطوب اونو تمیز کنین.   

سفیده تخم مرغ دارای خواص سفید کننده پوسته

 
روغن نارگیل و درمان تیرگی ناحیه تناسلی زنان
روغن نارگیل به دلیل خواص ضدقارچ و ضد باکتری شناخته شده و باعث حذف رنگدونه و عفونت باکتری می شه!
روش جفت و جور
موهای ناحیه تناسلی رو بزنین و منطقه رو با یه محلول ملایم پاکسازی کنین. روغن نارگیل رو در منطقه آسیب دیده اعمال کنین. از پوشیدن لباس زیر دوری کنین. اجازه بدین روغن در حالت عادی به وسیله پوست جذب شه. این روش رو هر روز تکرار کنین تا نتیجه رو ببینین.  

واسه روشن شدن ناحیه تناسلی از روغن نارگیل استفاده کنین

 

.

منبع :

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *