تیر ۲۶, ۱۳۹۹

7 روش موثر و ساده برای کنترل و مقابله با آلرژی

اگه شما مرتبا دچار گرفتگی گوش به همراه عطسه میشین یا صبحها بعد از بیدار شدن آب ریزش بینی دارین، نکاتی وجود دارن که با رعایت اونا می تونین بر آلرژی خود پیروز شدین. زمانیکه آلرژی به سراغمون میاد، اولین قدم واسه مقابله با اون ، اینه که قبول کنیم  ما به آلرژی گرفتار شده ایم نه به یه سرماخوردگی.  حالا باید دنبال راهی واسه رفع این مشکل باشیم. بیایید نکاتی رو که باعث کنترل و کاهش این علائم می شه رو مطالعه کنیم.

1.عسل

شسته و رفته ترین روش واسه مقابله با آلرژی  که سینه به سینه از مادرانمون به ما منتقل شده مصرف عسله. بیشتر آدمایی که دچار آلرژی هستن ولی مرتبا از عسل استفاده می کنن نشونه هایی مثل آب ریزش بینی، عطسه یا گرفتگی گوشه ها رو تجربه نمی کنن. بزرگترین رمز این آدما به کار گیری عسل خالص و طبیعی  و حل کردن عسل در چای یا نوشیدنیای دیگه و به کار گیری اونا  دست کم یه بار در روزه. ، عسلای طبیعی شامل دانه های گرده ای هستن که بدن ما با اونا مواجه می شه و این باعث می شه بدن قادر باشه بهتر با اونا مقابله کنه.

2.دارچین

دارچین، گزینه دیگه ایه که شما می تونین اونو در چای خود ریخته و به رفع عطسه و خارش چشم و گوش خود کمک کنین. دارچین ترکیب رایجی در تموم شکلای جور واجور درمانهای طبیعی آلرژی هستش.  دارچین هم اینکه دارای اثر تحریک کننده روی سیستم تنفسی بوده و به کاهش وزن هم کمک می کنه.

3. بدونین عامل آلرژی شما چه چیزیه

خیلی از آدمایی که آلرژی دارن فکر می کنن که نسبت به دانه های گرده های درختان حساسیت دارن. انگار بیشتر اونا اشتباه می کنن. اکثریت افراد واقعا به دانه های گرده علفا حساسیت داشته و به روش غلطی مورد درمان قرار می گیرن. پس واسه فهمیدن اینکه دقیقا به چه چیزایی حساسیت داریم بهتره به یه دکتر متخصص آلرژی مراجعه کنیم.

4.کرما و لوسیونای رتینول

معمولا در فصلای بهار و پاییز که عوامل  آلرژی زا زیاد هستن، افراد گرفتار به آلرژی  دچار تورم و قرمزی بینی می شن. رتینول فرم حیوونی ویتامین A هستش و  گزارش شده که به کار گیری پمادها  یا لوسیونای شامل رتینول هر شب قبل از خواب باعث رفع این تورم  و قرمزی می شه. بهتره این پمادها رو تنها شبه ها قبل از خواب استفاده کنیم چون رتینول در برابر نور آفتاب تجزیه می شه.

اگه شما از آدمایی هستین که دوست دارین هوای خوش بهاری وارد خونه شه و پنجره ها رو  در این فصل باز می ذارین، تلاش کنین تنها بعد ازظهرها و عصرها پنجره ها رو باز کنین. دانه های گرده موقع صبح بیشترین اندازه پراکندگی و منتشر کردن در هوا رو دارن. با باز کردن پنجره ها موقع صبح شما دنیایی از عطسه و خارش و آب ریزش بینی رو در تموم طول روز به درون خونه دعوت می کنین.

6. قوری نتی

این قوریا که واسه درمان عفونت سینوس ها هم کاربرد دارن به نظر مسخره  میان، ولی تاثیر زیادی بر کاهش نشونه های آلرژی دارن.اگه به کار گیری این قوریا براتون ممکن نیس می تونین عوضش از اسپریای بینی استفاده کنین. این اسپریا هم مشابه قوری نتی عمل کرده و باعث باز شدن گرفتگیا در مجاری بینی می گردن.

7.مرطوب کننده های محیط

بخار به مرطوب شدن مجاری خشک بینی کمک کرده و باعث خروج موکوس اضافی از این مجاری می شن. دستگاه های بخور مخصوص مرطوب کردن محیط واسه داشتن شبی آروم عالی هستن و اگه  شکلای جور واجور روغن های طبیعی رو درون مخزن آب اونا بریزیم می تونن به خوابیدن و بیدار شدن راحت ما  بسیار کمک کنن و هم اینکه بوی خوشی رو در فضای اتاق متساعد کنن. اگه به کار گیری این دستگاه ها براتون ممکن نیس، تلاش کنین مقداری آب جوش رو درون کاسه ای ریخته و سر خودر ا با هوله ای بپوشونین و روی بخار بگیرین تا مجاری تنفسی مرطوب و باز شن.

منبع : parsivenus.com