7 روغن طبیعی برای محافظت از پوست

  • by

به نقل از مدآنلاین : یکی از طبیعی ترین روش ها واسه تغییر رنگ پوست، قرار گرفتن در برابر خورشیده.  با این کار هم ویتامین دی جذب می کنین و هم رنگ پوست تون قشنگ تر می شه.

هر چند کمی آفتاب واسه هر پوستی خوبه اما زیاد در برابر نور خورشید بودن هم پوست تون  رو می سوزونه و باید دوری کرد. یه محافظ خوب واسه حفظ سلولا و خاصیت ارتجاعی پوست لازمه. به همین خاطره که روغنای مخصوص برنز کردن بسیار عادی هستن و هم زمان که پوستی خوش رنگ به شما میدن، پوست تون رو هم تقویت می کنن.

پوستای روشن آسون تر از پوستای تیره اشعه یووی خورشید رو به ویتامین دی تبدیل می کنن. اگه کمی به اون فکر کنین متوجه میشین که پوستای روشن به آفتاب کمتری واسه جذب ویتامین دی نیاز دارن. پوستای تیره به خاطر اندازه بالای ملانین اشعه بیشتری رو جذب می کنن. اما بازم به مراقبت کافی در برابر خورشید نیاز دارن.

جدا از نوع پوست ، مهمه که قبل از زدن هرگونه لوسیون و روغن  پوست رو بشورید و لایه برداری کنین. با این کار، اونا ساده تر و سریع تر جذب پوست تون می شن و تاثیر بهتری می ذاره و پوست تون هم یه دست می شه.

روغن آووکادو

 روغن تصفیه شده و فشرده آووکادو روی پوستای خشک معجزه می کنه، چون دارای اسیدهای چرب طبیعی و لازم، ویتامین و لسیتین( زرده تخم مرغ) است.

روغن نارگیل

 اگه پوستی حساس دارین، روغن نارگیل بهترین و طبیعی ترین روغن واسه برنز کردنه. بعضی از روغنا با وجود طبیعی بودن شون ممکنه واسه پوست حساسیت بسازن.  روغن نارگیل پر از اسیدای چربه و اس پی اف طبیعی داره تا از پوست تون مراقبت کنه . با این روغن پوست تون خوب برنز می شه.

– روغن عصاره چای یا آلوئه ورا

 یکی از بهترین راه ها واسه جلوگیری از سوختن پوست با نور خورشید، اینه که از موادی استفاده کنین که پر از آنتی اکسیدان ها و نرم کننده ها باشن. مانند روغن عصاره چای و آلوئه ورا. این دو روغن پوست رو نرم می کنن و تاثیر بد آفتاب روی پوست رو خنثی می کنن. روغن عصاره چای و آلوئه ورا تابش یو ایشون رو خنثی می کنن. مخلوطی از روغنای جور واجور ممکنه توانایی ارتجاعی پوست تون رو زیاد کنه و پوست تون رو از چرب به خشک عوض کنه.

روغن فندق

 این روغن پر از ویتامین ای بوده و یکی از روغنای عادی واسه برنز کردن  پوسته. روغن فندق به خاطر داشتن اسیدهای چرب بسیار ساده جذب پوست می شه.

روغن زیتون

 روغن زیتون ویتامین ای داره و آنتی اکسیدان طبیعی و خاصیت نرم کننده اون نه فقط پوست رو مرطوب می کنه بلکه باعث می شه پوست تون توناژ طلایی پیدا کنه. اگه پوستی تیره تر می خواین، روغن زیتون رو با کمی آب هویج مخلوط کنین و کمی به اون ید اضافه کنین تا پوست تون نسوزد.

روغن جوونه گندم

 روغن جوونه گندم خاصیت نرم کننده داره و به پوست تون رنگ طبیعی طلایی میده. ویتامین ای، دی و آ در روغن جوونه گندم بسیاره. این ویتامینا توانایی ارتجاعی پوست تون رو بهتر می کنن و پوست رو از نو ر شدید آفتاب مراقبت کرده و نمی ذارن پوست تون چروک و خط افتاده و دانه های رنگی بزنه.

– روغن گل آفتابگردان

 جدا از نرم کننده بودن طبیعی، این روغن واسه برنز کردن پوست بسیار مناسبه. با حفظ رطوبت پوست خاصیت کششی اونو تضمین می کنه و پوست رو از چروک و خط افتادن حفظ می کنه.

روغن کنجد

 این روغن معمولا غلیظ، چسبناک و بوداره و باید خیلی کم استفاده شه. دارای اس پی اف طبیعیه و با روغن نارگیل ترکیب خوبی  بوجود میاره.

یه روغن بسیار خوب واسه برنز کردن شامل 80 درصد روغن نارگیل، 10 درصد روغن گل آفتاب گردان ، 5 درصد روغن کنجد و 5 درصد هم روغن زیتونه. قبل اینکه در برابر آفتاب قرار بگیرین این مخلوط رو درست کنین تا پوست تون خوب تیره شه. این روغن به خاطر وجود اس پی اف،  می تونه پوست تون رو در برابر اشعه های مضر خورشید حفظ کنه.

اگه می خواین روغنی درست کنین که پوست تون رو تغذیه و بازسازی کنه، 10  درصد روغن دانه های رزهیپ(آئوباب) و 3 درصد روغن دانه هویج بریزین تا یه لوسیون درست شه. کمی موم عسل آب شده با روغن اضافه کنین و 20 درصد هم عصاره آلوئه ورا بریزین.

روغنای طبیعی می تونن بهترین وسیله واسه بازسازی، جوون سازی و حفاظت پوست باشن. با درست کردن اینجور لوسیونای خونگی و استفاده هر روز از اونا، پوست تون رو سرحال و براق و سالم نگه دارین.

مترجم:نسرین میرعربشاهی

منبع : modeonline.ir

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *