تیر ۲۶, ۱۳۹۹

7 زیبایی که با آرایش به دست نمی آید! +تصاویر

خیلی از زنان تصور می کنن که کلید زیبایی اونا در کیف لوازم آرایش اونا مخفی شده. هزار و یه دلیل به این تصور اشتباه دامن می زنه: مردم براساس ظاهر افراد درباره اونا قضاوت می کنن، فرهنگ مردم عادی و رسانه های اجتماعی براین قضاوت مهر تایید می زنه و در کمال تاسف، تجارت جهانی لوازم آرایش واسه کسب درآمد رو به رشد، تاثیر معجزه آسای اجناس خود پیش و پس از استفاده رو در بوق و کرنا کرده و به تبلیغ این اجناس می پردازه. اما واقعیت چیز دیگه ایه، زیبایی حقیقی چیزی در اون طرف رنگ رژلب، ریمل و سرخی رژگونه شما، نهفته شده. این ۷ فاکتوری که دربارش صحبت می کنیم، اونقدر تاثیر خیلی عجیبی بر زیبایی شما داره که محاله آرایش بتونه به گرد پای اون برسه.

۱. اشتیاق

یه زن بدون اشتیاق، خیلی کسل کننده س. بعضی وقتا زندگی بسیار بی رحمه و میتونه ما رو تو یه چشم برهم زدن، زیر چرخای سنگین خود له کنه. بعضی وقتا واسه یه زن بسیار سخته تا بار مشقتایی که متحمل می شه رو سبک کنه و به اموری که به درستی از اون حال می کنه، بپردازه. اما اگه یه زن از شعله های شور و هیجانش غفلت کنه به موجودی پشیمون بدل می شه. یه زن اگه وقتی رو به خودش اختصاص بده و از اون زمان لذت برد به گوهر گرانبهای زندگی پی برده و شور و اشتیاقی واسه گذر عمر پیدا می کنه. یه زن اگه که از فرصتایی که زندگی در اختیارش قرار میده، به درستی بهره مند شه، شایسته تشویق همسرش و اطرافیانش هستش. می خواین که دلیلش رو بدونین؟ شور و هیجان واگیرداره. تلاش یه نفر واسه تحقق رویاهایش، زیباترین تجربه بشر در طول تاریخه.

۲. مهربانی

یه زن بی عاطفه، شاید خودشو دوست داشته باشه و از خودش راضی باشه، اما بقیه هم دوستش دارن؟ فقط کافیه تصور کنین. اگه کسی ضعیف از دوست داشتن بقیه باشه، کی اونو دوست داره؟ مادر، همکار، مشاور و یا دوست فرقی نداره که کدوم از اینا هستین، مهربانی جزء لاینفک همه این زنونه، که در عین حال پایه های رابطه رو محکم می کنه. به خاطر همین زنان خودخواه و مشهور که تصویرشان با اون همه نقش ونگار روی جلد مجله ها نقش بسته، واسه بیشتر مردان جذاب نیستن. واقعیت اینه که زنی که خودشو دوست داشته باشه، بیشتر از بقیه لایق دوست داشته شدن از طرف بقیه و دوست داشتن دیگرونه. این همون زیبایی حقیقیه که میشه به اون بالید و البته از اعماق وجود یه زن نشآت میگیره. عاشقی کردن و راه و رسم عاشقی، ارزش یه زن رو تعیین می کنه، نه مضایقه اون از بقیه!

۳. خرد و اندیشمندی

افسانه ای در فرهنگ غربی میگه: زنان قشنگتر، باهوش نیستن. در واقع، این پندار غالب، حکمی دوپهلوست، چون اشاره ای ضمنی به نازیبا بودن زنان باهوشه. این یه سناریوی دو سر باخته. اگه زنی تموم وقت خود رو صرف جذابیت و زیبایی خود کنه، پیشرفتی حاصل نمیکنه و اگه فقط خود رو وقف تحصیل علم کنه، از زیبایی و جذابیت غافل می شه. زنی که وقتی رو به پرورش ذهنش اختصاص نده، مثل نویسنده ایه که وقتی واسه خوندن کتاب نداره. هر انسانی بدون خرد و اندیشه، مثل فریادیه که میگه: "احتیاجی نیس که من جهان رو درک کنم، جهان باید منو درک کنه!" اما کار دنیا به همین سادگیا نیس. هرچند جذابیت و زیبایی فقط در علم اندوزی و حقیقت خلاصه نمی شه اما واسه ادامه هستی، ضروریست. معرفت کلید اختیار و قدرته و اختیار و قدرت کلید جاذبه!

۴. حس سرزندگی و نشاط

هیچکی به افراد دپرس علاقه ای نداره. البته منظور این نیس که همیشه باید ساده لوحانه خوش بین بود. لحظاتی در زندگی هست که زنان هم درست مانند مردان، حس ناامیدی رو تجربه می کنن. اما نکته اینجاس که حس ماجراجویی و قدرشناسی واسه همه نعمتایی که به ما ارزانی شده، بسیار باحال تر از گرفتار روزمرگی شدن و زندگی رو باری تحمیلی بر دوش تصور کردنه. اگه یه زن به اندازه کافی سرحال نباشه که با فرزندش بیرون رفته و تفریح کنه یا آهنگ مورد علاقه اش رو زیر دوش زمزمه کنه، کی تمایل می کنه که اونو همراهی کنه؟ بچه هاش حتی جربزه حرف زدن با اونو ندارن و همسرش هم جربزه نزدیک شدن به اونو نداره، متوجه منظورم که شدید؟

۵. شکست دادن شکستا و خستگی ناپذیری

واسه یه زن هیچی قشنگ تر از غلبه برمشکلات و شونِه خالی نکردن از زیر بار سختیا نیس. فرقی نداره که این سختی در مورد شغلی، ازدواج و یا سلامت جسمی زن باشه! جهان عاشق زنان مبارز هستش. سوء تفاهم نشه.این به معنی درگیری دائم با بقیه و یا باورهای فمنیستی مطلق نیس. درگیری درباره شام مورد علاقه یا فیلم محبوبتون نه فقط قشنگتر نیس، که ابدا در شأن شما نیس. خیلی هم بچه گانه س. شکست دادن شکستا به معنی کنترل کردن بقیه یا از کف دادن اختیار نیس. بدین معناست که زندگی هیچ وقت قادر به شکست یه زن نیس مگه اینکه خودش تسلیم شدن رو قبول کنه. زیبایی واقعی واسه یه زن اون هستش که، هیچ شکستی اونو از پای درنیاورد و مغلوبش نکنه.

۶.جربزه و اعتماد به نفس

حالا که صحبت از زیبایی شد، باید از افتخارات شما صحبت کنیم. البته بین فخر فروشی و اعتماد به نفس از زمین تا آسمون تفاوته. فخرفروشی، عامدانه از خود تعریف بیجا کردن واز خود متشکربودنه، تا جایی که بقیه اونو از خودراضی می گن. تعریف و تعریف از خود واسه جلب توجه بقیه، فقط خودخواهی نیس بلکه چیزی ناپسنده. اما اعتماد به نفس، چیزی بالاتر از تعریف و تعریف از خود و جلب توجه بقیه به چهره، نوع صحبت و افکار و اعمال ما هستش. اعتماد به نفس، مایه افتخار یه زنه. زنی که افتخاراتش و اعتماد به نفسش وابسته به تعریف و تعریف و جلب توجه بقیه نیس، بسیار باحال تر از زنیه که دست به هر کاری می زنه که تاییدش کنن.

۷. نیرو و انرژی

در آخر، مهمترین ویژگی یه زن قشنگتر که به طور خلاصه ناراحت از تموم عوامل بالاست، انرژیه. زنی که سرزندگی عالی واسه زندگی داره، مثل بت، باید پرستیده شه. باید مجسمه اش رو از سنگ یا حتی از برنز که دووم طولانی تری داره، ساخت. زنی که با تلاش بسیارآرزوهایش رو تحقق می بخشه، دلسوز و مهربانه، عاقل و فهیمه و در عین حال دلیر و قوی، شکستا مانعی واسه پیشرفت اون نیس و ارزش وجودی خود رو می شناسه، در آخر نیرو و انرژی درونش روح زندگی رو به اطرافیانش و چیزای دور و برش می دمد، زیبای حقیقیه.

منبع: لاپلاس

منبع : parsi1.com