مرداد ۲۰, ۱۳۹۹

7 شگفتی مخمر آب جو | سبزیجات

7 حیرت زدگی مخمر آب جو

اگه موهاتون می ریزد، ناخن هاتون شکننده شده، دچار مشکلات گوارشی شده اید و یا خستگی امانتان رو بریده به فکر مصرف مخمر آب جو باشین.

 

 

مخمر آب جو: زمستون امسال مریض نشید

مصرف مخمر آب جو یعنی اینکه لشکری از سلول های آماده و قوی رو واسه مواظبت از بدنتون مجهز کنین. به خاطر اینکه اول اینکه با توکسین ها یا همون سموم جمع شده در بدن مقابله کرده و دوم اینکه به دلیل داشتن ویتامین ها و عناصر جور واجور باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شه. در آخر اینکه مخمر آب جو فعالیت فاگوسیت ها رو تقویت می کنه. فاگوسیت ها سلول هایی هستن که وظیفه ی ناکار کردن میکروب ها رو رو دوش دارن. به خاطر همین هم با مصرف این مخمر سرماخوردگی و دیگه مریضی های زمستونی از شما دور می شه.

روش مصرف

افراد بزرگ سال واسه پیشگیری می تونن روزانه 2 تا 3 قاشق چای خوری مخمر آب جو مصرف کنن.

 

مخمر آب جو واسه مقابله با نفخ

اگه روده های حساسی دارین بدونین که مخمر آب جو پر از پروبیوتیکه که واسه روده ها خیلی خوبه. مخمر آب جو درد و نفخ معده رو از بین می برد و واسه رفع اسهال هم خوبه. اگه در حال مصرف آنتی بیوتیک ها هستین هم بهتره از این مخمر استفاده کنین. به خاطر اینکه ترکیبات موجود در آنتی بیوتیک ها به فلور روده آسیب می زنند و لازمه که با مصرف این مخمر جبران شه.

روش مصرف

با مصرف روزانه یه عدد کپسول مخمر آب جو مشکلاتی گوارشی مانند نفخ و احساس سنگینی در عرض 4 هفته از بین می رود. اگه فهمیدین که مشکلات با مصرف این مخمر شدید شدن شد مصرف اون رو متوقف کرده و با دکتر خود مشورت کنین. اگه آنتی بیوتیک مصرف می کنین روزانه 200 میلی گرم مخمر آب جو به صورت کپسول بخورین. بعد از به آخر رسیدن آنتی بیوتیک هاتون هم به مدت 5 تا 6 روز مصرف مخمر رو ادامه بدید.

ناخن هاتون سسته و زود می شکند؟ موهاتون خیلی راحت می ریزد؟ مخمر

آب جو رو دریابید. به خاطر اینکه پر از ویتامین های گروه B و اسیدآمینه هاییه که به تقویت مو و ناخن ها کمک می کنن

مخمر آب جو واسه مقابله با چین و چروک پوست

گذشت زمان رد پای خود رو روی پوست نمایان می کنه. حالا خوبیش اینه مخمر آب جو شامل آنتی اکسیدان هاییه که واسه مقابله با پیری پوست فوق العاده ان.

روش مصرف

1 قاشق چای خوری پودر مخمر آب جو رو با یه قاشق چای خوری عسل و زرده ی یه عدد تخم مرغ مخلوط کنین. کمی آب به اون اضافه کنین تا به صورت خمیر دربیاد. ماسک رو روی پوست صورتتون بذارین و بعد از 20 دقیقه با آب ولرم شستشو بدید. هر هفته یه مرتبه از این ماسک استفاده کنین.

 

مخمر آب جو واسه تقویت ناخن ها و موهای شما

ناخن هاتون سسته و زود می شکند؟ موهاتون خیلی راحت می ریزد؟ مخمر آب جو رو دریابید. به خاطر اینکه پر از ویتامین های گروه B و اسیدآمینه هاییه که به تقویت مو و ناخن ها کمک می کنن.

روش مصرف

پیشنهاد می کنیم به مدت 2 ماه هر روز سه مرتبه 2 گرم مخمر آب جو استفاده کنین. می تونید واسه خیال راحت از اندازه مصرف این ماده با دکتر یا داور ساز مشورت کنین.

مخمر آب جو واسه شفافیت پوست

پوستتون خشک یا چربه؟ رنگ پوستتون کدر شده و به نظر خسته میاد؟ باید بدونین که مخمر آب جو به دلیل داشتن خواص تمیزکنندگی و تعادل بخشیدن به چربی پوست باعث شفافیت و تمیزی پوست می شه.

واسه پوه های کدر:

2 قاشق چای خوری مخمر آب جو رو با 2 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق چای خوری روغن جوونه ی گندم مخلوط کنین و هم بزنین تا یکدست شه. ماسک رو روی پوستتون بذارین و بعد از 15 دقیقه شستشو بدید.

واسه پوه های چرب:

یه ساشه مخمر آب جو (پودر مخمر آب جو) رو در آب ولرم حا کنین تا خمیر یه دستی انجام بشه. اجازه بدید نیم ساعت به همین حال بمونه و بعد اون رو به صورت یه لایه کلفت روی پوست بزنین. حدود 20 دقیقه صبر کنین و بعد صورتتون رو با آب ولرم شستشو بدید.

 

مخمر آب جو در دوره ی بارداری

حالت تهوع، استفراغ، گرفتگی عضلات و چیزای دیگه ای به جز اینا. این ها جزو مشکلات عادی بارداری هستن که همه خانوم ها می خواهند از شرشان خلاص شن. حالا خوبیش اینه مخمر آب جو پر از ویتامین B9 می باشه و واسه رفع این مشکلات موثره.

روش مصرف

پیشنهاد می کنیم قبل از هر کاری با دکتر خود مشورت کنین و در صورت رضایت ایشون می تونید واسه جذب ویتامین B9 مورد نیازتون هر روز از این مخمر استفاده کنین. پیشنهاد می کنیم در کنار مصرف این مخمر مواد غذایی پر از منیزیم هم استفاده کنین تا اثر و یافته های مصرف اون سریع تر خود رو نشون بده. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که در دوره ی بارداری نیازتون به منیزیم دو برابر می شه یعنی 12 میلی گرم واسه هر کیلوگرم وزنتون.

اگه روده های حساسی دارین بدونین که مخمر آب جو پر از پروبیوتیکه

که واسه روده ها خیلی خوبه. مخمر آب جو درد و نفخ معده رو از بین می برد

و واسه رفع اسهال هم خوبه

مخمر آب جو= 17 ویتامین و 14 ماده ی معدنی

17 نوع ویتامین به خصوص ویتامین های خونواده ی ب، 14 نوع ماده ی معدنی، 46 درصد پروتئین لازم بدن آدم و تموم اسیدهای آمینه های لازم، هدیه ی مخمر آب جو به بدن ماست. دو نوع مخمر هست: مخمر آب جو فعال و مخمر آب جو غیرفعال که تموم خواص مغذی خود رو به جز خواص پروبیوتیکی حفظ کرده. این نوع مخمر به شکل های جور واجور مختلفی مانند دانه و پودر هست که می شه به غذا اضافه کرد. کپسول ها یا قرص مخمر آب جو هم از این نوع مخمر جفت و جور می شه که مصرف اون واسه خیلی ها راحت تره.

 

توجه توجه

مصرف مخمر آب جو واسه آدمایی که از التهاب روده مانند کولیت رنج می برند پیشنهاد نمی شه. به خاطر اینکه امکان داره باعث افزایش التهاب های موجود شه. مصرف این ماده هم اینکه واسه آدمایی که تحت شیمی درمانی هستن پیشنهاد نمی شه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین اگه داروی خاصی مصرف می کنین و یا واسه مصرف این مکمل دو به شک هستین حتماً نظر پزشکتون رو جویا شید. مکمل مخمر آب جو اشتها رو هم بالا می برد. اگه می خواهید چند کیلو چاق شید هم می تونید به مکمل مخمر آب جو اعتماد کنین. بازم تاکید می کنیم قبل از مصرف هر نوع مکملی با دکتر یا داروساز مشورت کنین.

 

فاطمه مهدی پور


منبع : tebyan.net

جمع آوری به وسیله بخش خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت سایت