تیر ۲۶, ۱۳۹۹

7 عادت نادرست که سلامت کلیه ها را به خطر می اندازد!

: 7 عادت نادرست که سلامت کلیه ها رو به خطر میندازه!

آکایران :با تغییر سبک زندگی میشه از دچار شدن به بیماریهای کلیوی پیشگیری کرد

 

بنا :  7 عادت نادرست که سلامت کلیه ها رو به خطر میندازه!
کلیه ها از اعضای حیاتی بدن ما هستن و مسئولیت تصفیه و دفع ضایعات بدن رو از راه ادرار رو دوش دارن. با وجود اینکه سلامت این اعضای لوبیایی شکل از اهمیت بالایی برخورداره اما خیلی از ما توجه چندانی به اونا نداریم.

متأسفانه وقتی متوجه علائم ناخوشی کلیه ها میشیم که کار از کار گذشته س و کلیه ها با مشکلات جدی مواجه شدن. اما خبر خوب اینکه می شه با داشتن سبک زندگی سالم و ترک بعضی عادتای نادرست، خطر بروز مشکلات کلیوی رو تا حد زیادی کم کرد. در این مطلب 7 عادت نادرستی رو معرفی می کنیم که کلیه ها رو به زحمت میندازن و شما باید با اونا مقابله کنین. لطفاً با ما همراه باشین.

به خطر انداختن سلامت کلیه ها با مصرف زیاد کافئین
مصرف کافئین هیچ خطری واسه سلامتی نداره. مشکل وقتی ایجاد می شه که در جذب این ماده دچار زیاده روی میشین. در واقع . این ترکیب باعث افزایش فشارخون شده و اینطوری سلامت کلیه ها رو به خطر میندازه. پیشنهاد می کنیم که در مصرف چای و قهوه دچار زیاده روی نشید. از مصرف نوشیدنیای انرژی زا دوری کنین. مصرف اسموتیای خونگی یا میوه واسه جذب انرژی موثر تر و سالم تره.

نوشیدنیای گازدار خطر تشکیل سنگای کلیوی رو بالا می برن

مصرف نوشیدنیای شیرین و گازدار و دچار شدن به بیماریای کلیوی
یافته های پژوهشی که در دانشگاه اوساکای ژاپن انجام شده نشون میده آدمایی که روزانه دست کم دو مرتبه نوشیدنی گازدار می خورن بیشتر در برابر بیماریهای کلیویی قرار می گیرن. در این تحقیق محققان روی 12000 نفر که اندازه خیلی از این نوشیدنیا رو مصرف می کردن بررسیایی انجام دادن و به این نتیجه رسیدن که اندازه پروتئینوری ادرار این افراد بیشتره. اندازه پروتئینوری ادرار یکی از علائم نشون دهنده آسیبای کلیویه. این نوشیدنیا خطر تشکیل سنگای کلیوی رو بالا می برن. پیشنهاد می کنیم به جای مصرف نوشیدنیای شیرین و گازدار، مصرف آب، آب میوه های طبیعی و آب سبزیجات طبیعی رو زیاد کنین.

به خطر انداختن سلامت کلیه ها با مصرف الکل
مصرف الکل کم کم باعث مشکلات اساسی در کلیه ها می شه. در واقع الکل شامل مواد سمی و ترکیبات شیمیایی زیادیه که سلامت کلیه ها و کبد رو نشونه می رن.
زیاده روی در مصرف نمک و جذب سدیم باعث می شه که کلیه ها به زحمت بیفته و بیشتر از خود، کار بکشن. واسه پیشگیری از این مشکل پیشنهاد می کنیم که نمک زیادی به غذا اضافه نکنین. چون بیشتر مواد غذایی که از بازار خریده می شه شامل نمک هستن.

زیاده روی در مصرف مسکنا خطرات جدی واسه کلیه ها بوجود میاره

 

کلیه های ناخوش با مصرف زیاد داروهای مسکن
فروش شکلای جور واجور مسکن ها بدون نسخه در داروخانه ها مجازه و افراد زیادی بدون توجه داشتن به مشکلات این دارو مانند نقل و نبات مسکن می خورن. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که زیاده روی در مصرف مسکنا خطرات جدی واسه کلیه ها بوجود میاره. واسه پیشگیری از مشکل بهتره جایگزینای مناسبی واسه داروهای مسکن پیدا کنین. خودسرانه دارو مصرف نکنین. بهتره از راه ها و درمانای طبیعی واسه رفع و آرامش دردها استفاده کنین.

زیاده روی در مصرف مواد غذایی شامل پروتئین باعث افزایش کار کلیه ها می شه

 

آسیب دیدن کلیه ها با مصرف زیاد پروتئین
پروتئین واسه سلامت و کارکرد درست بدن لازمه. اما زیاده روی در مصرف مواد غذای شامل این ترکیب به نفع سلامتی نیس. گوشت قرمز، ماهی و تخم مرغ جزو منابع غذایی پروتئین هستن. زیاده روی در مصرف این مواد غذایی باعث افزایش کار کلیه ها شده و این اعضا رو خسته و ضعیف می کنن. پیشنهاد می کنیم واسه پیشگیری از بروز هرگونه مشکلی تغذیه سالم و متعادلی در پیش بگیرین. در مصرف پروتئین دچار زیاده روی نشده و مصرف میوه ها و سبزیجات تازه رو زیاد کنین. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که پروتئینای گیاهی زودهضم بوده و سالم تر هستن.

مصرف زیاد نمک واسه کلیه ها مضره

 

کلیه های ناخوش در سایه مصرف زیاد نمک
یکی از وظایف کلیه ها سوخت و ساز سدیمیه که از راه مصرف مواد غذایی وارد بدن ما شده. نمکی که به غذا اضافه می کنیم منبع اصلی افزایش سدیم بدنه که باید به طور کامل دفع شه. زیاده روی در مصرف نمک و جذب سدیم باعث می شه که کلیه ها به زحمت بیفته و بیشتر از خود، کار بکشن. واسه پیشگیری از این مشکل پیشنهاد می کنیم که نمک زیادی به غذا اضافه نکنین. چون بیشتر مواد غذایی که از بازار خریده می شه شامل نمک هستن. به جای اضافه کردن نمک زیاد از اودیه ها و سبزیجات معطری مانند زردچوبه، فلفل، آویشن، زنجبیل، گشنیز و چیزای دیگه ای به جز اینا استفاده کنین.

 آسیب دیدن کلیه ها با نگهداشتن ادرار
علاوه بر عادتای غذایی که اثر زیادی در سلامتی کلیه ها دارن نگه داشتن ادرار هم باعث بروز مشکلاتی می شه. پیشنهاد می کنیم وقتی که نیاز به دفع ادرار دارین بدون این دست اون دست کردن خودتون رو به دستشویی برسونین. نگه داشتن ادرار اشتباهه و در دراز مدت باعث بروز مشکل کلیوی و یا بی اختیاری ادرار می شه.
منبع : tebyan.net

منبع :