تیر ۲۶, ۱۳۹۹

7 علامتی که دروغگوها را لو می دهد ! | تغذیه سالم

 

به طور میانگین، همه مردم جهان، روزی دو مرتبه دروغ می گن. بعضی افراد، دروغگوهای خوبی نیستن و زود لو می رن اما یه سریای دیگه دروغگوهای قهاری هستن.

به گزارش ایسنا، در وبلاگی اومده: دوست دارین بدونین طرف مقابل تون تو یه رابطه دروغ میگه یا راست؟ به این ۷ نشونه دقت کنین:

اضطراب و عرق کردن:

شناخته ترین نشونه هایی که می تونه یه فرد دروغگو رو لو دهد، عرق کردن و اضطراب اونه. وقتی که ما دروغ می گیم همیشه هول و ترس داریم لو بریم. به خاطر همین دچار اضطراب میشیم و اضطراب با افزایش ضربان قلب و عرق کردن همراه س. اما این موضوع در مورد همه مردم صادق نیس. بعضی آدما به دروغگویی عادت دارن و دچار اضطراب نمی شن.

صدای خیلی زیر یا خیلی بم:

روان شناسا فکر می کنن صدا، علامت خوبی واسه شناسایی دروغگوه. به چه دلیل؟ در واقع این ما نیستیم که صدا رو کنترل می کنیم. مغز براساس احساساتی که داریم اونو به شکل خودکار تنظیم می کنه. وقتی دروغ می گیم، هول و ترس داریم رسوا شیم. به خاطر همین معمولا تن صدا تغییر می کنه و خیلی زیر یا خیلی بم می شه.

سخنان ضد و خلاف:

دروغگوها به دلیل ترس از رسوا و شرمگین شدن تعادل احساسی درستی نداشته و حتی حرفاشون کم و بیش ضد و نقیضه. واسه اینکه مطمئن شید یه فرد دروغ میگه از اون بخواین دقیقا حرفی رو که تو یه موقعیت خاص زده واسه شما در مواقع جور واجور تکرار کنه، حتی سوالات متفاوت و همیشه در مورد همون موضوع می تونه ثبات فکری دروغگو رو بر هم بریزه.

میمیکای غیرمعمول:

پلک زدنای همیشگی، مالیدن پلک، نگاه های مبهم… همه اینا نشونه میمیک صورت یه فرد بین دروغ گفتنه. صورت دقیقا احساساتی رو که داریم نشون میده و کنترل عمقی اونا کمی سخته. اگه فردی میمیک عجیب و غیرمعمول داره و بین صحبت با شما دچار تیک خاصی مثل مالیدن پلک می شه، می تونین به حرفش شک کنین.

ژستای مخصوص:

سرفه کردن درون مشت، بالا بردن دست روی سر و عقب بردن بالاتنه موقع حرف زدن از جمله ژستای آدمای دروغگوه. البته باید مراقب هم بود. بعضی دروغگوها واسه اینکه احساسات شون نمایان نشه بین حرف زدن به طور کامل خنثی عمل میکنن.