بستن منافذ باز پوست صورت با ۱۱ راه حل موثر و نتیجه بخش 

دانلود پایان نامه

بستن منافذ باز پوست صورت با ۱۱ راه حل موثر و نتیجه بخش 

منافذ باز پوست اون قدر ریز هستن که نمی تونیم اونا رو ببینیم، درسته؟ ای کاش همین طور بود. بعضی افراد منافذی روی پوست خود دارن که خیلی آسون دیده می شن و از این واسه ناراضی هستن. متأسفانه نمی تونین اندازه اونا رو بی کمک متخصص پوست تغییر بدین، ولی می تونین کاری کنین تا دیده نشن. این مقاله چند نکته و روش حرفه ای به شما یاد می گیره تا به کمک اون منافذ باز پوست خود رو نامرئی کنین و پوست زیباتری داشته باشین.

 

۱. پوست خود رو پاکیزه نگه دارین

دکتر مارگاریتا لوئیس (Margarita Lolis) می گه: «آلودگیا منافذ باز پوست رو می بندن. پس اونا گشاد می شن و بیشتر قابل دیدن هستن». پس باید پوست خود رو با یک پاک کننده ی ملایم بشویید. مخصصا قبل از خواب این کار رو انجام بدین تا کثیفی و چربی از روی پوست پاک شن. علاوه برآن از برسای آرایشی تمیز استفاده کنین. هیچوقت به پوست خود دست نزنید. با رعایت این موارد پوست شما حس بهتری داره.

۲. قبل از استفاده از کرم پودر مرطوب کننده بزنین

می تونین با استفاده از آرایش رنگ پوست خود رو تغییر بدین. لارامی (Laramie) گریمور حرفه ای و بنیان گذار شرکت Book Your Look” است. اون می گه استفاده از مرطوب کننده خیلی عالیه. ضمنا: «می تونین از کرم پودرهای مات کننده استفاده کنین. این مدل کرم پودر این روزها خیلی محبوبه».

۳. با پوست خود با ملایمت رفتار کنین

اگه با خشونت پوست رو تمیز کنین، لایه ورداری کنین و به پوست دست بزنین، پوست چروک می شه. ضمنا این رفتارها جوش صورت رو هم بیشتر می کنه. رفتار خشن با پوست به منافذ هم آسیب میرسوند. متخصص زیبایی ماریولا بارژوسکا (Mariola Barczewska) در مرکز زیبایی بهشت (Heaven Spa) کار می کنه. اون می گه: «اگه با پوست خود با ملایمت رفتار نکنین، منافذ اون به شکل دائمی گشاد می شن». بارژوسکا پیشنهاد می کنه، اگه به منافذ باز پوست خود آسیب زدید، با اون مدارا کنین تا بهبود یابد.

۴. هر ماه از ماسک صورت استفاده کنین

بارژوسکا پیشنهاد می کنه که هر ۴ تا ۶ هفته به آرایشگاه برید. چرا؟ کمی لایه ورداری و پاکسازی حرفه ای پوست می تونه منافذ رو تمیز کنه. پس پوست شما تمیزتر و سالم تر می شه. اگه این کار واسه تون خیلی گران بود، کمه کم یکی دو بار در سال این کار رو انجام بدین؛ مثلا در مناسبتای خاص مثل روز تولدتان.

۵. به طور منظم لایه ورداری کنین

تمیز نگه داشتن پوست اهمیت زیادی داره. وقتی لایه ورداری می کنین، سلولای مرده ی پوست رو برمی دارین. این باعث می شه تا پوست ظاهر خیلی زیبایی پیدا کنه. دکتر جویس ایمایروبو (Joyce Imahiyerobo) متخصص پوسته و در مرکز هایدروپپتاید (HydroPeptide) مشاوره می ده. اون می گه: «به روشای مختلف می تونین لایه ورداری کنین. لایه ورداری پوست صورت هم به شکل فیزیکی و هم شیمیایی انجام می شه». پاک کنندهای ملایمی وجود دارن که مقدار کمی اسید سالیسیلیک (۵٪ – ۱٪) یا اسید لاکتیک یا گلیکولیک (۵/۲٪ – ۵٪) دارن. این اسیدا پوست رو تحریک می کنن تا منافذ رو پاک کنه.

این مطلب مشابه را هم بخوانید :   اسناد پشتیبان هوشمند سازی مدارس

۶. پوست خود رو آب رسانی کنین

واسه آبرسانی به پوست، اول از همه آب زیاد بخورین. می تونین قبل از استفاده از مرطوب کننده یک سِرُم آبرسان هم به پوست بزنین. دکتر کرگ کرافرت (Craig Kraffert) متخصص پوست و رئیس مرکز آمارت (Amarte) می گه: «سرم آب رسان، پوست رو متورم و درنتیجه منافذ باز پوست رو کوچیک می کنه». فقط حتما پوست خود رو منظم لایه ورداری کنین. با لایه ورداری، کرم آب رسان اثر خیلی بهتری داره.

۷. واسه مراقبت پوست از رتینوئید استفاده کنین

دکتر لویس می گه: «از یک پماد موضعی متوسط روی پوست استفاده کنین. این کار مراحل جانشین شدن سلولای مرده رو افزایش می ده. این پماد پس پوست رو لایه ورداری می کنه و باعث می شه منافذ کوچیک تر به نظر برسن».

۸. هر روز از مرطوب کننده استفاده کنین

میدونید که اگه از مرطوب کننده استفاده نکنین، شرایط پوست تون خیلی بد می شه. بزرگ شدن منافذ باز پوست یکی از نتایج این کاره. دکتر جویس ایمایروبو می گه: «حتما روزی دوبار از مرطوب کنندهای باکیفیت آرایشی بهداشتی استفاده کنین. اگه اجازه بدین پوست تون خشک شه، چربی پوست زیاد می شه. این چربیا منافذ باز پوست رو می بندند».

۹. در هر شرایطی از ضدآفتاب استفاده کنین

بارها شنیدین که استفاده از کرم ضد آفتاب مناسب خیلی مهمه و واقعا حقیقت داره. SPF باید در مواد آرایشی شما وجود داشته باشه. دکتر لویس می گه: «اشعهای ماوراء بنفش کلاژن و الاستین پوست رو جدا سازی می کنه. این کار منافذ رو بزرگ تر می کنه. بهترین راه واسه جلوگیری از بزرگ شدن منافذ اینه که از پوست خود در برابر خورشید محافظت کنین». اخطار: بعضی ضدآفتابا می تونن پوست رو نورانی تر و چرب تر کنن. این کرما منافذ باز پوست رو بزرگ تر می کنن. در این موارد از زیرسازی، فونداسیون و یا پودر مات استفاده کنین. این اجناس رنگ نورانی ضدآفتاب رو خنثی می کنن.

۱۰. از ماسک صورت مناسب استفاده کنین

ماسک صورت یکی از راه های آسون و تقریبا ارزون واسه مراقبت از پوسته. ماسک می تونه منافذ رو کوچیک تر کنه. دکتر جویس ایمایروبو می گه: «درمانای خونگی مثل ماسک در بلندمدت می تونن خیلی مؤثر باشن. ماسکایی که در خود خاک رس یا زغال دارن، می تونن چربیا رو از منافذ بیرون بکشند». اگه مشکلات زیادی در بخشای مختلف پوست دارین، می تونین از روش چند ماسکی استفاده کنین. (با توجه به نوع پوست تون، می تونین از شکلای مختلف ماسک صورت واسه پوست چرب، ماسکای مناسب پوست خشک یا ماسکای سفت کننده پوست و … استفاده کنین.)

۱۱. با مراجعه به متخصص پوست لیزردرمانی کنین

لیزر واقعا می تونه اندازه منافذ باز پوست رو کوچیک تر کنه. دکتر لویس می گه: «درمان با لیزرهای غیرفرسایشی می تونه در پوست کلاژن بسازه. کلاژن منافذ رو کوچیک تر می کنه و پوست رو پر می کنه. ضمنا این درمان خیلی سریع انجام می شه.»دیدگاهتان را بنویسید