۱۰ نکته مهم در نحوه تزیین خانه

10 نکته مهم در چگونگی تزیین خونه

۱ ـ از کلیشه ها واسه طراحی الهام نگیرید

طرح های بی زمان بهترین وسیله ایه تا شما رو از قیدو بند خلاص کنه. وقتی در جایی زندگی نمی کنین که نیاز به آفتابگیرهای بزرگ داشته باشه به چه دلیل باید پرده های سنگین آویزون کنین؟ اگه خودتون رو مجبور کنین که همه این کلیشه ها رو در خونه تون به کار ببرین، می ببینن که تو یه پارک موضوعی گیر افتاده اید؛ پارکی که ترکیبی از چیزای به درد نخور اما کلیشه ای است.

به جای این چیزها می تونید فضاهای خلوت تر و تمیزتری داشته باشین.

۲ ـ از ترکیب سبک های جور واجور طراحی نترسین

طراحی مدرن به دنبال ترکیب عناصری از سبک های قدیمی و جدیده. پس فکر نکنین که اگه لازمه طراحی منزلتون رو عوض کنین. باید همه چیزایی رو که در اختیار دارین و عمری واسه جمع کردنشون تلاش کرده اید، دور بریزین.

گاه می تونید با عوض کردن یکی از عناصر فضایی مدرن و جدید بوجود بیارین. فکر کنین اگه از میز و صندلی غذاخوری تون خسته شده اید شاید فقط با تعویض صندلی ها یا حتی با روکش کردن اونا به سبکی جدید یه فضای جدید بسازین.

۳ ـ کارای هنری رو در کنار هم آویزون کنین

از آویزون کردن مجموعه ای از تابلوها در کنار هم نگران نباشین. لازم نیس حتما تابلوهای گران قیمت داشته باشین و با آویزون کردن یکی از اونا احساس کنین که درست ترین کار رو انجام داده اید. گاه با گذاشتن چند قاب ساده با نقاشی های ساده می تونید مجموعه ای دلنشین جفت و جور کنین. اگه از ترکیب رنگ سر دربیارین و هماهنگی لازم رو در کنار هم قرار دادن اونا رعایت کنین، نباید از چیزی نگران شید.

۴ ـ تا اونجا که می تونید خست به خرج ندین

منظور از خست به خرج ندادن این نیس که پول خرج کنین بلکه منظور اینه که در طراحی دست و دلباز باشین. خودتون رو محدود نکنین و به خودتون اجازه بدین که فرم پرده ها رو عوض کنین و با به کار گیری پارچه های مقرون به صرفه در اتاق خواب از پرده های پف دار کوتاه یا پرده های کم چین اما بلند و ریخته استفاده کنین تا یه فضای متفاوت ایجاد شه.

با عوض کردن مدل پرده به جای به کار گیری ۱۰ متر می تونید با ۳ متر پارچه اونم از نوع ارزون تر فضایی متفاوت واسه اتاق خواب خود و بچه هاتون بسازین.

۵ ـ به فکر استفاده جدید از وسایل همیشگی باشین

یکی از طراح های دکوراسیون پیشنهاد تازه ای داده. اون می گوید تختخواب دلیلی نداره که همیشه تختخواب باشه. اگه شما تختخوابتان رو با چند کوسن تزیین کنین و اون رو در جایی قرار بدین که بتونه به عنوان یه کاناپه هم مورد استفاده قرار بگیره، می تونید هر ساعت از روز بدون این که احساس کنین که دارین به خواب می روید استراحت کوچیکی بکنین و لم بدین و کتاب بخونین یا کاموا ببافید.

۶ ـ فضای شلوغ ایجاد نکنین

طراح دیگری پیشنهاد می کنه تا از شلوغ شدن فضاها جلوگیری کنین. به نظر اون هرچه فضا آروم تر و منظم تر باشه، سنتی تر و همیشه تازه تره. اون می گوید من با اینحال که مبلمان بزرگ رو دوست دارم اما تلاش می کنم رنگ ها آروم و ساده باشه تا با تداخل رنگ ها همه چیز به هم نریزد. در این حالت رنگ کف هم مهمه و هر چی رنگ کف اتاق آروم تر باشه فضای آروم تری به وجود می آورد. این آرامش رو می تونید با تابلوهایی که به دیواره ها می زنید هم به دست بیارید.

۷ ـ هوای گوشه های دنج رو داشته باشین

گوشه های دنج خونه با قرار گرفتن یه صندلی یا نیمکت کوچیک با یه میز کنار اون و یکی دو تابلو در بالای اونا ایجاد می شه. اینطوری کنار یه پنجره که تا حالا بدون استفاده ول شده بود می تونه به همون گوشه دنج خونه تون بدل شه. حتی یه قسمت بدون آفتاب که به دلیل تاریکی از اون دست کشیده بودین هم می تونه جای دنج شما باشه. در این حالت با گذاشتن یه آباژور ساده روی میز کنار مبلتون می تونید یه جای دنج واسه مطالعه یا ولو کردن مجله ها پیدا کنین.

۸ ـ تلویزیون رو مخفی نکنین

این روزا که تلویزیون به یکی از دوستان همیشگی ما بدل شده پس باید اون رو جایی بذارین که بدون هیچ سختی ای بتونین دور هم بشینین و در ساعت های تماشای تلویزیون با هم باشین. پس جای تلویزیون رو طوری مشخص کنین که همه بتونین ازش استفاده کنین.

۹ ـ در ترکیب چیزای جور واجور به مفیدبودنشان فکر کنین

اگه خیلی دوست دارین از کاغذ دیواری استفاده کنین، بدون این که این خرج رو بر خودتون تحمیل کنین که تموم دیواره ها رو پراز رنگ کنین می تونید یه یا ۲ دیوار رو به این کاغذ دیواری ها اختصاص بدید و دیواره های روبه رو رو با رنگ های مکمل اونا که در تابلوها به کار رفته بپوشونین. به فکر رنگ مبل هاتون هم باشین تا بعد در برابر یه کار انجام شده قرار نگیرید.

۱۰ ـ به فکر خودتون هم باشین

هر کاری که می کنین درست کردن یه جای خاص واسه کارکردن خودتون رو هم از قلم نندازین. به عنوان خانوم خونه و کسی که بیشتر ساعت هاش رو در خونه می گذراند نیاز دارین تا جایی واسه نشستن و فکرکردن، نوشتن، دوخت و دوز یا مطالعه داشته باشین. اینجا می تونه حتی در آشپزخانه هم تعبیه شده باشه. اما یادتون نره که مال شماس.

منبع: جام جم آنلاین

جمع آوری: آلامتو

 

دکوراسیون خونه براساس فنگ شویی

یه خونه خوب چه ویژگیایی داره؟

بازنشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *