۱۰ هتل تاریخی زیبا در نروژ

مناظر فوق العاده زیبای نروژ مثل کوه ها، یخچال های طبیعی و جزایر ناتموم مطمئنا از جذابیت های بزرگ این کشور هستن . این کشور هم اینکه میزبان و پناهگاه مجموعه ی بزرگی از حیات وحش از جمله گوزن، گرگ ، نهنگ،گاو، مرغ دریایی ، روباه قطبی و خرس قطبی بوده و دارای مناظر قشنگتر و پویاییه.خوب می خواهید بدونین چی رو نمی تونید در نروژ پیدا کنین ؟ خوب جواب شما ساده س! . معمولا به سختی می توان یه هتل زنجیره ای در اون پیدا کرد . در جزایر دور دست و در مرکز شهر، هتل های قشنگتر و بزرگی هست که بیشتر اون ها قدمت چند صد ساله دارن . در این مقاله می خوایم به ۱۰ هتل تاریخی در نروژ بپردازیم .

۱. هتل Røisheim :

Roisheim-Hotel

این هتل در پارک ملی محبوب Jotunheimen قرار گرفته و می تونه اقامت گاه خوبی واسه مسافرایی باشه که از Sognefjellsveien ( بلندترین راه کوهستانی در نروژ) عبور می کنن. قدمت مزرعه و نزدیک اون به سال ۱۷۰۰ بر می شه. ۲۴ اتاق موجود در این هتل در ساختمون های زیادی قرار گرفته و بیشتر اون ها هم دارای حموم های چوبی وان مانندی هستن که واسه رسیدن و رسیدن به اون ها باید از نردبون استفاده کرد . ۲ اتاق هم دارای شومینه ی باز خود هستن . این شومینه ها بسیار گرون ان اما تو یه شب سرد زمستونی بهتره از این شومینه ها استفاده کرد .

نکات : بهتره زمان خود رو به گونه ای تنظیم کنین که بتونین از شهر نزدیک این هتل یعنی لوم هم دیدن کنین . این شهر دارای کلیسای زیبایی است که قدمت اون به قرن دوازدهم بر می شه.

۲. هتل Ullensvang :

این هتل در سال ۱۸۴۶ در سواحل Hardangerfjord باز شد و بعدا به یه هتل مطلوب و دوست داشتنی واسه ادوارد گریگ (کسی که موسیقی های خود رو در داخل کابینی که هنوز در باغ هتل قرار داره، تنظیم می کرد) تبدیل شد . امروز، این ملک زیاد شده و از امکانات مدرنی مثل استخر گرم سرپوشیده، یه کانال شنای ۲۸۸ فوتی، آبگرم، زمین تنیس بهره می برد. در هوای گرم،شما می تونید یه قایق پارویی واسه گشت وگذار در fjord قرض کنین .

نکات : منطقه Ullensvang سبد میوه نروژه ، در اوایل قرن سیزدهم راهبان سیسترسی شروع به کاشت شکل های جور واجور میوه در اون کردن . اگه می خواهید به این ناحیه سفر کنین بهتره بلیت خود رو واسه ماه می و یا ژوئن رزوز کنین . در این ماه ها بیشتر از نیم میلیون درخت میوه شکوفه میدن و شما می تونید از دیدن مناظر زیبای اون لذت ببرین .

۳. هتل Bekkjarvik Gjestgiveri:

این هتل در بندر Selbjørn واقع شده که یکی از ۶۶۷ جزیره ی کوچیک و ریز در Austevoll archipelagoه . قدمت این هتل به سال ۱۶۰۰ بر می شه . این مکان برابر حکم سلطنتی ساخته شد . براساس این حکم، هر منطقه ای در نزدیکی امتداد خطوط حمل و نقل باید یه کاروانسرا داشته باشه.امروز، این هتل شامل کاروانسرای اصلی به همراه اتاق های زیادی در کارخانه ی قبلی بشکه در روستاست .

نکات: سرآشپز ۳۰ ساله ی این هتل به نام اورجان یوهانسنه که تا حالا تونسته دو جایزه ی Bocuse d’Or رو از اون خود کنه . پس پیشنهاد می کنم خوردن غذا در این هتل رو اصلا از دست ندین.

۴. هتل Åmot Country Villa:

4-Amot-Country-Villa-and-Opera-Farm

در حالیکه تاریخ این ملک به عنوان یه مزرعه به سال ۱۳۵۰ بر می شه، اما قدمت صاحب اصلی و فعلی این هتل تقریبا مربوط به سال ۱۸۵۲ه . این موضوع مربوط به وقتیه که یه نجار این ملک رو از برگن خرید. استینر سورلی به همراه شریکش Brakstad پنجمین نسلی بودن که در آموت کار می کردن . سورلی اصلا علاقه ای به کار کشاورزی و مزرعه داری نداشت پس وقتی که این ملک رو به ارث برد به همراه شریکش عزمشو جزم کرد ، یه مکان اجرا به اون اضافه کنه .

نکات: تابستون امسال،اپرای ملی برگن به همراه Amot یه فستیوال سه روزه ی موسیقی، اجرا، یوگا و غذاهای محلی رو برگزار کردن . این اتفاق در Amot برگزار شد و قراره نیمه ی دوم سال ۲۰۱۶ هم برگزار شه .

۵. هتل Utne :

یکی از قدیمی ترین و فعال ترین هتل ها در نروژ، هتل Utneه . امروز این هتل با وجود مبلمان هایی قدیمی به نظر می رسد ظاهر قدیمی خود رو خوب حفظ کرده . هم اینکه در این هتل رختخوابی هست که قدمت اون به سال ۱۸۰۰ بر می شه. البته شما می تونید پیانوی قدیمی رو که تقریبا مثل پیانوی بتهونه، در اون ببینین .

نکات : این هتل می تونه یه پیاده روی خوب به مکان Trolltunga جفت و جور کنه. شما می تونید میلیون ها تصویر از این مکان رو در اینستاگرام پیدا کنین .

۶. هتل Fretheim :

هتل Fretheim

وقتی که یه تسلط زاده ی انگلیسی رودخانه ی غنی از ماهی سالمون رو در سال ۱۸۷۰ کشف کرد، کشاورز پولدار محلی عزمشو جزم کرد پول خود رو واسه ساخت یه مهمانخانه به نام ویلای انگلیسی صرف کنه. ساختمون اصلی در هتل Fretheim با شومینه های باز و عتیقه جات جور واجور در ۱۷ اتاق مهمون بازسازی شده .در طول سال ها این هتل گسترش و پیشرفت پیدا کرده اما هنوزم دارای بیشتر از ۱۰۴ اتاقه که بیشتر اون ها هم دید زیبایی به Aurlandsfjord دارن .

نکات: شهر Flåm در پایین یه جاده ی ۵۰ مایلی به Rallarvegen قرار گرفته . محبوب ترین راه دوچرخه سواری ، رودخانه ها و آبشار های قشنگتر در این منطقه واقع شده . واسه رسیدن به Haugastøl می تونید از یه قطار استفاده کنین . هم اینکه می تونید در این ناحیه دوچرخه مورد نظر خود رو قرض کنین و از مناطق قشنگتر دیدن کنین.

۷. هتل Fleisher :

هتل Fleisher

چندی بعد از گشایش هتل Fleisher در سال ۱۸۸۹ ، این مکان تبدیل به اقامتگاه محبوب اروپایی هایی شد که راهشون رو از Oslo به برگن ادامه می دادن. این هتل بزرگ و وسیع به سبک سوییسی ساخته شده که از زمان بمب گذاری نازی ها در سال ۱۹۴۰ دست نخورده باقی مونده . امروزه،هتل بازسازی شده واسه چتربازان، قایق سواران و طرفدارن ورزش های جور واجور بسیار محبوبه .

نکات: ورزش تنها فعالیت عالی نیس که می تونه تجربه ی خوبی واسه افراد باشه . هتل دارای دو رستوران و یه کافه س که می تونه غذاهای خوشمزه ی محلی رو واسه گردشگران جفت و جور کنه .یکی از این غذاها کله پاچه س که به روش سنتی و به همراه چشم و گوش سرو می شه.

۸. هتل Engø Gård :

هتل Engo-Gard

ساختمون اصلی این هتل در سال ۱۸۴۵ ساخته شده اما به عنوان یه مسافرخانه تا سال ۱۹۲۸ شروع به کار نکرد. این هتل در طول سال ها خوب پیشرفت پیدا کرده . امروزه دارای ۴۴ اتاق مهمون در شش بنای فرق داره که شامل اقامتگاه خدمتکاران قدیمی و ساختمون اصلی ناهار خوری می باشه.

نکات: در تابستون وقتی که گردشگران و توریست های جور واجور به این مکان سفر می کنن، جمعیت ۴۶۰۰ نفری جزیره تقریبا دو برابر می شه . اگه می خواهید سفر تابستونی به این منطقه داشته باشین بهتره بلیت و اتاق خود رو به موقع رزوز کنین.

۹. هتل Continental :

هتل Continental

یه سال پس از گشایش تئاتر ملی در سال ۱۸۹۹ ، این هتل در طول خیابون به همراه رستوران های زیاد باز شد . بعد هتل تبدیل به محلی واسه جلسه بازیگران گردید . تقریبا به مدت ۴ نسل همون خونواده مدیریت هتل پنج ستاره ی لوکس و باشکوه رو بردوش داشتن و تونستن خوب در این مدت اون رو بازسازی و نگهداری کنن .

نکات:در سال ۱۹۳۲ ، صاحب هتل به طور کامل تصادفی نسخه ی اصلی نقاشی های نقاش مشهور و محبوب نروژ ،ادوارد مونک، رو پیدا کرد . شما می تونید این نقاشی های قشنگتر در لابی هتل ببینین .

۱۰. هتل GamlaVærket :

هتل GamlaVærket

دیواره های این هتل نشون دهنده شروع این ساختمون در سال ۱۷۸۳ه . در اون زمان یه کارخانه ی ساخت آجر و کاشی کار خود رو واسه بازسازی شهر شروع کرد وتوانست مجموعه ای از آجر، کاشی، خاک رس و اجناس سرامیکی رو تولید کنه. این هتل که در یکی از طولانی ترین خیابون های عابر پیاده نروژ قرار داره ، دارای ۲۸ اتاقه که با عتیقه جاتی تزیین شده ان که گذشته و قدمت هتل رو خوب نشون میدن.

نکات: Sandnes تنها یه راه قایق سواری کوتاه به مشهورترین منطقه ی نروژ است .این منطقه قشنگتر Pulpit Rock اسمشه و شما می تونید عکس های فوق العاده ای در اون بگیرین .

آبشارهای جذاب و دیدنی در اروپا

جاذبه های گردشگری و دیدنیهای برگن در نروژ

تور نروژ جهانگردی هتل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *