۱۰ کشور گردشگردوست جهان

tourism

سایت معتبر گردشگری «سیلیکون تراول» در گزارشی به معرفی ۱۰ کشور گردشگردوست جهان پرداخته.

به گزارش به نقل از ایسنا، سایت معتبر گردشگری «سیلیکون تراول» که یکی از منابع اصلی در رده بندیای صنعت گردشگری حساب می شه ، در گزارشی به معرفی ۱۰ کشور گردشگردوست جهان در در سال ۲۰۱۳ پرداخته.

* ایسلند

کشور اروپایی ایسلند که از سردترین کشورای جهان حساب می شه ، به دلیل رسوم خاص مردم اون در پذیرایی از میهمانان تازه وارد با روشای خاص، مقصد اول گردشگردوست جهان در سال ۲۰۱۳ لقب گرفته. تعداد گردشگران این کشور طی سالای گذشته روند صعودی داشته و پیش بینی می شه ایسلند در سال جاری میزبان بیشتر از یه میلیون گردشگر باشه که بیشتر اونا از کشورای نیوزیلند، آمریکا، روسیه، هلند، آلمان، فرانسه و انگلیس هستن. در آمدهای حاصل از صنعت گردشگری در سالای گذشته حدود ۶ درصد از تولید ناخالص داخلی ایسلند رو به خود اختصاص داده. در این شرایط دولت ایسلند می خواد تا این کشور رو میزبان هرساله دو میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ کنه.

* نیوزلند

کشور نیوزلند که در سالای گذشته به دلیل فیلمبرداری بخشیایی از دو فیلم «ارباب حلقه ها» و «هابیت» در پارکای ملی اون معروفیت جهانی یافته، در رده بندی کشورای گردشگردوست جهان در رتبه دوم قرار گرفته. در همین زمینه از مدتا قبل خیلی از مکانایی که گردشگران در اونا توقف دارن با نمادهایی از دو فیلم «ارباب حلقه ها» و «هابیت» تزیین شده که از اون جمله میشه به تزیین فرودگاه شهر ولینگون (مقصد اول گردشگری نیوزلند) با مجسمه های شخصیتای خیالی این دو فیلم اشاره کرد. از طرف دیگه در مکانای مختلفی که هر دو فیلم در اونا فیلمبرداری شدن با نصب تابلوهایی به گردشگران معرفی می شن. الان بیشتر گردشگران نیوزلند از کشورای انگلیس و استرالیا هستن، هرچند که پیش بینی می شه در سالای آینده گردشگران بیشتری به این کشور سفر کنن.

* مراکش

همه کشور مراکش رو که از معماری خاص و غذاهای خوشمزه برخورداره، به عنوان یه مقصد گردشگری مطلوب می شناسن. این کشور ساحلی که از معماری خاصی استفاده میکرد، در رده بندی ما به عنوان یه کشور گردشگردوست در رتبه سوم قرار گرفته و کارشناسان آینده صنعت گردشگری مراکش در شمال آفریقا رو به دلیل داشتن آب وهوای مطلوب مدیترانه ای و مردم خون گرم نورانی می دونن. از مراکش همیشه به عنوان کشوری قشنگتر در قاره آفریقا با ثبات سیاسی بالا و جاذبه های گردشگری جور واجور نام برده می شه و طی سالای گذشته هم با اجرای سیاست ارسال ویزای ۹۰ روزه گردشگری در فرودگاه های این کشور، گردشگری اون رشد زیادی پیدا کرده.

* مقدونیه

مقدونیه که در رده بندی کشورای گردشگردوست جهان در رتبه چهارم قرار گرفته، به دلیل برخورداری از تاریخ چند هزار ساله، آثار تاریخی با ارزشی رو در خود جای داده که از اون جمله میشه به کلیساها ، مساجد، قلعه ها و پلای تاریخی اشاره کرد. این کشور در سال ۲۰۱۲ میزبان حدود ۷۰۰ هزار گردشگر بود که پیش بینی می شه این تعداد در سال ۲۰۱۵ به دو میلیون گردشگر زیاد شه. مقدونیه که از سال ۱۹۹۱ میلادی با جدا شدن از یوگسلاوی قبلی، استقلال یافته و از اون زمان تا کنون مسئولان این کشور تلا شای زیادی واسه تبدیل مقدونیه به یکی از قطبای گردشگری اروپا انجام دادن، از جاذبه های طبیعی متنوعی از جمله بزرگترین و عمیق ترین دریاچه منطقه بالکان و کوه های سر به فلک کشیده هم استفاده میکرد.

* اتریش

اتریش که به داشتن کوه های آلپ و موسیقیدانان مشهور می شناسنش ، در رده بندی کشورای گردشگردوست جهان در رتبه پنجم دیده می شه. اتریش از جاذبه های گردشگری متنوعی بهره برده و پایتخت اون شهر زیبای «وین» مرکز موسیقی جهان حساب می شه و علاقه مندان به هنر علاوه بر سفر به این شهر می تونن با سفر به شهر «سالزبورگ» از زادگاه موسیقیدان مشهور «موتزارت» دیدن کنن. البته در وین هم اینکه خونه هایی وجود دارن که تعدادی از آهنگسازان و بزرگان دنیای موسیقی از جمله «بتهوون» در اونا زندگی کردن.

* سنگال

کشور زیبای سنگال به پایتختی «داکار» که مسابقات رالی اون معروفیت جهانی داره، در غرب آفریقا واقع شده و در این رده بندی رتبه ششم کشورای گردشگردوست جهان هستش. سنگال در سالای گذشته به دلیل بهره بردن از آب و هوای معتدل و سواحل پاک به یکی از مقاصد اصلی گردشگری ارزون واسه گردشگران کشورای اروپایی و آمریکا تبدیل شده. علاوه بر این، سنگال از معادن و مزارع نمک و چند پارک ملی هم استفاده میکرد که در اونا تعدادی از گونه های نادر گیاهی و جانوری زیست می کنن که هر روزه تماشاگر حضور صدها گردشگر علاقه مند هستن.

* پرتغال

پرتغال که در رده بندی کشورای گردشگر دوست جهان در رتبه هفتم قرار داره، در جنوب غربی اروپا واقع شده و در سال ۲۰۱۲ با میزبانی از نزدیک به ۱۳ میلیون گردشگر یکی از مقاصد برتر گردشگری اروپا نام گرفت. بیشتر گردشگران پرتغال از سه کشور اسپانیا ، انگلیس و آلمان بوده و مقصد بیشتر اونا شهر «لیسبون» است که پایتخت و بزرگ ترین شهر پرتغال حساب می شه؛ شهری مدرن و براساس اصول شهرسازی با قدمتی ۲۰۰۰ ساله که از آثار تاریخی با ارزشی از تمدن روم باستان استفاده میکرد. از آثار تاریخی شاخص این شهر میشه به خیابون «آگوستا»، قلعه «سنت جورج» و عمارت تاریخی «بلم» اشاره کرد.

* بوسنی و هرزگوین

کشور زیبای بوسنی وهرزگوین که در رتبه هشتم قرار گرفته، پس از گذروندن چند سال جنگ خونین و مرگبار، حال به مقصد جدید گردشگری اروپا تبدیل شده. پایتخت این کشور شهر سارایوو هر ساله میزبان دو جشنواره مشهور فیلم سارایوو و موسیقی جاز سارایووه. این شهر به دلیل بهره بردن از نوع خاص معماری و داشتن آثار تاریخی زیاد از مسیحیان و مسلمانان همیشه یکی از مقاصد برتر گردشگری منطقه جنوب شرقی اروپا حساب شده و پیش بینی می شه تا آخر سال جاری میلادی میزبان حدود هفت میلیون گردشگر باشه. از جاذبه های اصلی گردشگری بوسنی و هرزگوین میشه به پل‎ تاریخی ‎ ۴۰۰ساله «موستار» اشاره کرد که یه شاهکار معماری حساب می شه.

* جمهوری ایرلند

جمهوری ایرلند که در سال ۲۰۱۲ میزبان هشت میلیون گردشگر بود، براساس یکی از آخرین گزارشای «سازمان جهانی جهانگردی» تا سال ۲۰۲۰ در جمع مقاصد گردشگری برتر اروپا قرار می گیره. بیشتر گردشگران این کشور از انگلیس هستن و مقصد بیشتر اونا شهر زیبای «دوبلین» است که به دلیل بهره بردن از راه خاص معماری مورد علاقه گردشگرانه.

* بورکینافاسو

از بورکینافاسو که در رده بندی کشورای گردشگردوست جهان در رده دهم قرار گرفته، به عنوان کشوری کمتر شناخته واسه گردشگران نام برده می شه. این کشور به دلیل بهره بردن مردم اون از یه جور فرهنگ خاص که حاصل اون علاقه فراوون به مهمانانه، در سالای گذشته به یه مقصد ارزون گردشگری جهان تبدیل شده. بورکینافاسو به پایتختی «آواگادوگو» که در غرب آفریقا واقع شده، از فرهنگ غنی کمتر شناخته شده و موسیقی جذاب استفاده میکرد و کارشناسان می گن که در سالای آینده به یکی از مقاصد گردشگری برتر قاره آفریقا تبدیل می شه. از جاذبه های برتر گردشگری این کشور میشه به کلیسای جامع «اوگادوگو» و پارک ملی «دبلیو» اشاره کرد.

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *