۱۵ برنامه دولت برای احیای دریاچه ارومیه

فرماندار بناب با بیان اینکه دولت ۱۵ برنامه واسه زنده کردن دریاچه ارومیه داره، گفت: بارور کردن ابرها و انتقال آب از رودخانه زاب از جمله اقدامات در دست اجرای دولته.

15 برنامه دولت واسه زنده کردن دریاچه ارومیه

 

به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، سعید برقی در حاشیه جلسه شورای اداری شهرستان بناب در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: فرمانداری مسئولیت برگزاری سالم انتخابات رو برعهده داره و در همین زمینه با همکاری مسئولان قدم بر خواهد برداشت و راه مسئولان مسیریه که مقام معظم رهبری اون رو ترسیم کردن، اما طرح هرگونه شائبه تخلف در انتخابات مردوده و در انتخابات های جمهوری اسلامی ایران موضوع تخلف مردوده.

ایشون به تلاش مسئولان واسه حل مشکل دریاچه ارومیه اشاره کرد و اضافه کرد: یه سری افراد با بهونه تراشـی اینجور تلقـی می کنن که مسئولان کوتاهی و آسون انگاری می کنن، ولی تنها دولتی که واسه احیاء دریاچه ارومیه برنامه ریزی داره، دولت های نهم و دهمه و دولت های قبلی هیچ برنامه ای واسه زنده کردن این دریاچه نداشتن.

ایشون گفت: اگه احداث سدها رو عامل خشکیدن دریاچه ارومیه بدونیم، باز ساختن این سدها در زمان دولت های قبلی انجام گرفته.

برقی خشکسالی سال های گذشته، گرم شدن زیادتر از اندازه هوا و هم اینکه حفر چاه های غیرمجاز رو از جمله دلایل خشک شدن این دریاچه شمرد و گفت: دولت واسه حل این مشکل ۱۵ برنامه مصوب داره که بارور کردن ابرها و انتقال آب از رودخانه زاب از جمله اقدامات در دست اجرای دولته، اما نباید عده ای افراد سودجو موضوع رو بهونه قرار داده و از دولت انتقاد کنن.

رئیس شورای اداری شهرستان بناب هم اینکه ضمن موفق خوندن اجرای طرح هدفمندکردن یارانه ها در کشور گفت: دولت چیزی که رو در این مورد پیش بینی می کرد، غیر از اون بود که در کشور اتفاق افتاد و جا داره از همکاری مردم و صاحبان صنایع و تولید که هم جهت با اجرای این طرح با دولت همکاری کردن، تقدیر و تشکر به عمل آید.

ایشون با این وجود از دستگاه های نظارتی خواست با نظارت و کنترل قیمت ها با افراد سوء استفاده کننده برخورد کنن.

برقی ادامه داد: مخالفان دولت و اونایی که در گذشته نتونستن این طرح رو در کشور اجرا کنن، امروز به دنبال بهونه تراشی بوده و می خوان دولت رو ضعیف کردن کنن که این رفتار مساوی نیس.

ایشون هم اینکه با اشاره به وجود نیروگاه و واحدهای زیاد صنعتی در این شهرستان و تولید آلودگی، از مسئولان حفاظت محیط زیست خواست با کارخانجات و واحدهایی که آلودگی تولید می کنن، به صورت جدی برخورد کنن.

بازنشر : آلامتو

ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *