۲۱ عادت روزانه برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق

مدیران موفق واسه رسیدن به موفقیت قوانینی دارن. این قوانین شامل عادتای ساده روزانه هم می شه. ۲۱ مدیر موفق از کارای ساده ای که با انجامشون به موفقیت رسیدن رو واسه شما بازگو می کنن.

بیشتر مدیران موفق، حرفه خود رو هدایت می کنن و زندگی واسه اونا آسون می شه، اونا به کار یا تجارت خود فرصت در دست گرفتن رندگیشان رو نمی دن. اونا صبح زود از خواب برمی پاشن، به سلامت خود اهمیت میدن، در مورد پول خود هوشمندانه عمل می کنن. اونا قدرخواب خوب شبونه، تعطیلات و یه کتاب خوب رو می دونن و در زمان کار به قوانین و روال روزانه خود می چسبن. این ۲۱ نقل قول از مدیران موفق رو به خاطر بسپارین، عادات ساده روزانه ای که در موفقیت اونا نقش بسیاری داشتن.

۱. بیش تراز اون چه که از شما انتظار میره انجام بدین

زن موفق smiled-women

این باید در تموم بخشای زندگی شما اعمال شه، وقتی که همیشه بیشتر از اون چه که از شما انتظار میره رو انجام بدین، یه نام تجاری شخصی که نشون دهنده صلاحیت، اعتبار و برتری شما هستش رو به دست میارید. وقتی که شما زیادتر از اندازه انتظار یه کار رو ارئه می دین، این کار تشویق کننده قدمای بعدی هستش و مردم همیشه مایل هستن که با شما کار بکنن. وقتی که در انجام نیازا و درخواستای مردم پیش دستی می کنین، یه قدم جلوتر قدم برمی دارین. اگه رئیس تون از شما پیشنهاد یه هدیه عالی واسه مشتری رو خواست، تنها یه مورد رو نام نبرین بلکه چندین گزینه با جزئیات کامل رو پیش روی اون بذارین. مثلا اگه از شما خواسته شد که اتاق خواب رو تمیز کنین، شما تموم خونه رو تمیز کنین. به تموم درخواستا توجهی برابر داشته باشین مهم نیس که اونا چقدر سرمایه گذاری نیاز دارن، چون شما می خواین ارائه زیادتر از اندازه انتظار رو واسه خود یه عادت بذارین. به این صورت در تموم ابعاد زندگی خود با انگیزه و موفقین. اینا نظرات ریک میلیتی (Ric Militi) مدیر عامل شرکت راکونای دیوونه و پیشرفت دهنده فشرده ساز فایل زیپه که ۶ ماه پیش برنامه Question Answer رو نشون داد و از اون زمان ۱۰ میلیون اشتغال ایجاد کرده.

۲. در اداره اولین نفر حاضر شید

«من دوست دارم اولین نفری باشم که صبح در اداره حاضر میشم، این کار به من وقتی میده که بتونم تمرکز کنم و اولویت انجام کارا رو قبل از شروع به کار بنویسم، گزارشای روزانه رو در زمان مشخصی جمع بندی کنم و ایمیلای اضافی رو پاک کنم. وقتی که من صبح زود از خواب بیدار میشم احساس پیش رو و اول بودن به من دست میده.» این ایده جیمز تورنتون (james Thornton) مدیر عامل بی باک سفره. یه شرکت سفرای خطرناک جهانی که بیشتر از هزار سفر در بیشتر از صد کشور ارائه میده.

۳. هر روز با خونواده در رابطه باشین

خونواده خوشحال و موفق happy-family

«در رابطه بودن با خونواده به من یه جور حس تعادل در تموم ساعات روز رو میده. این اهمیتی نداره که کجای دنیا باشم، من هر روز و در ساعاتی مشخص با خونواده ام صحبت می کنم، ساعت ۷ صبح با همسر و پسر کوچکم صحبت می کنم. غروب دوباره با همسرم تماس می گیرم و به پسر دیگرم و دخترم در طول روز پیام می فرستم.» این عادت بیل لین هان (Bill Linehan ) مدیرعامل شرکت و صاحب چندین هتل و مسافرخانهای بین المللیه.

۴. به نقاط جور واجور شرکت یا محل کارتون سر بزنین

«با داشتن تماس روبرو و گفتگوی واقعی با تیم کاری، اونا رو تشویق به کار می کنم. من در طول روز چندین باز از راه پله ساختمون عبور می کنم تا با کارمندان صحبت کنم و درباره فعالیتای شرکت بیشتر بدونم. این کار به من اجازه در رابطه بودن با تموم سطحای کاری رو میده.» این روال روزانه کلیتون رید (Clayton Reid)، رئیس و مدیر عامل شرکت جهانی MMGY ، یه شرکت بازاریابی جهانی و متخصص در سفر و سرگرمیه.

۵. واسه خونواده و سلامتی خود وقت بذارین

سلامتی و موفقیت success

«وقتی که من فعالیت شرکت Rocketrip رو شروع کردم، با دقت این موضوع رو در نظر گرفتم که چه چیزایی واسه من بیشترین اهمیت رو داره و حال منو خوب نگه می داره، پس تمرکز خود رو روی خونواده و سلامتی ام نگاه داشتم. من هر روز وقتی رو واسه گذروندن با همسر و نوزاد کوچکم خالی می کنم و حتما چند روز در هفته ورزش می کنم. حتی اگه این کار منو مجبور به از خواب برخاستن زودتر از وقتی که دوست دارم، کنه، بازم این کار رو انجام میدم. تنها چیزی که شما نیاز دارین اینه که بدن خود رو در حالت تعادل نگه دارین و همیشه واسه خود وقتی خالی کنین، حتی در شلوغ ترین زمانای کاری.» دن راچ (Dan Ruch) مدیر عامل شرکت Rocketrip که به شرکتا کمک می کنه تا هزینه سفرای خود رو کم کنن، این برنامه روزانه رو پیشنهاد می کنه.

۶. از بقیه تعریف کنین

«یه یا دوبار در روز، این کار رو انجام میدم که از کسی رو راست تشکر کنم. مثلا کمی پیش با نماینده ام یه صحبت تلفنی داشتم و به اون گفتم که چقدر تحت تاثیر صدای آروم و موقر اون در عین روشن بودن قرار می گیرم. اون در جواب به من گفت که از شنیدن این حرف بسیار خوشحال شده. در اون زمان به من احساسی عالی دست داد.» اوان هاکل (Evan Hackel) نویسنده کتاب Ingaging Leadership و مدیر عامل شرکت Tortal Training که در حال پیشرفت آموزش الکترونیکیه، این برنامه روزانه رو یکی از اصول موفقیت خود می دونه.

۷. بقیه رو بخندونین

مدیر موفق successful-manager

«شاید این موضوع به نظر خنده دار باشه اما من هر روز به دنبال پیدا کردن یه بخش خنده دار در هر چیزی هستم. به هر حال طنز روشی واسه گفتن حقیقت به مردمه. اگه شما می خواین که وضع موجود رو به رقابت بکشین، پیدا کردن یه راه واسه خندیدن به روش اشتباهی که داره انجام میشه، راه مناسبی می تونه باشه.» دن گرگوری (Dan Gregory) سخنران و نویسنده کتاب خودخواه، ترسناک و نادان و از بانیان موسسه غیرممکن، یه اتاق فکر ابتکاری که با برندایی چون کوکاکولا و سازمان ملل متحد کار می کنه، به شما پیشنهاد می کنه که شوخ طبع باشین.

۸. رابطه بسازین

«من هر روز تلاش می کنم که آدمای جدیدی رو ببینم، شاید هر کدوم از اونا مشتری هایی آینده، کارمند خبره، یه فرد حرفه ای یا یکی از همسایهام باشن. من تلاش می کنم که رابطه های جدید و دوستان قوی پیدا کنم. این کار دنیای شخصی و حرفه ای منو رشد میده و علم و دید منو گسترش میده.» این سخنان اندرو فیشر (Andrew Fischer) بود. مدیر عامل و موسس Choozle، یه پلت فرم بازاریابی دیجیتال که تبلیغات آنلاین رو آسون می کنه، این شرکت در سال ۲۰۱۵ کارمندان خود رو سه برابر کرد و رشد سود سهام ۶۵۰ درصدی داشت.

۹. حضور داشته باشین

موفقیت در گروه team-group-success

«بعضی از مسائل هستن که نمیشه تلفنی حل کرد و هدایت بی درنگ در مدیریت یه پروژه از مهم ترین کارا هستش. منظور من این نیس که شما باید با همه در رابطه باشین ولی حضور فیزیکی شما موقع انجام کار بسیار به درد بخور هستش. اقتباس تجاری من از قانون اول نیوتون اینه؛ افراد و وسایل در حال حرکت، تمایل به حرکت دارن و افراد و وسایل در حال استراحت، تمایل به ادامه دادن استراحت دارن، پس نیاز به یه نیروی خارجی دارن که اونا رو به حرکت در بیاره و البته شما اون نیرو هستین. بعضی وقتا نیاز نیس که شما چیزی بگید و با حضور خود می تونین تاثیر بذارین. بعضی مواقع حضور شما با احترام و قدرت سکوت می تونه باعث تلاش و سرعت کارمندان شه.» این روند روزانه برت تورنتون (Bert Thornton)، رئیس قبلی و مدیر ارشد خونه وافل و نویسنده کتاب پیدا کردن یه گوریل قدیمی، بود.

۱۰. ایمیل شرکت خود رو مرتب سازی کنین

«در اوایل زندگی حرفه ای، یکی از مشتریانم به من پیشنهاد کرد که هر روز چند دقیقه وقت رو واسه مرتب کردن ایمیلای دریافتی اختصاص دهم. وقتی که من اونو در حال انجام اینجور کاری دیدم، بسیار تعجب کردم. مدیر عامل یه شرکت بزرگ مشاور املاک در حال مرتب کردن رسیدای پستی بود و حالا، کارمندان من هم براشون غیر عادی به نظر می رسه، وقتی که منو در حال مرتب کردن ایمیلا می بینن. می خوام بدونم که چی وارد شرکت ما می شه، هر چقدر هم که اون قدیمی و بی اعتبار باشه. نگاهی دقیق داشتن به ایمیلای دریافتی منو با کار درون شرکت هماهنگ نگه می داره.» این روش یکی از عادات روزانه سارا برمن (Sarah Berman) رئیس گروه برمن یه شرکت ارتباطات در نیویورک که خدمات مختلفی رو ارائه میده.

۱۱. یادآوریا رو در کنار تخت خود بذارین

مدیر موفق manager

«من همیشه دو چیز رو در کنار تختم نگه می دارم، گوشی موبایل و کفشای تمرینم. به محض این که از خواب بیدار میشم، تلفن همراهم رو چک می کنم شاید پیام مهمی دریافت کرده باشم که نیاز باشه به اون جواب دهم. چون خیلی از اعضای تیم من که از راه دور و در مناطق جور واجور کار می کنن، محدوده ساعات کاری متفاوتی دارن. مرور خلاصه ایمیلا منو در حلقه ای از کارا که توقع دارم اون روز انجام دهم، قرار میده. کفشای پیاده روی خود رو در کنار تختم می ذارم تا هر روز منو واسه تمرین تشویق کنه. ورزش باعث می شه که احساسی عالی داشته باشم و در تموم طول روز تمرکز بالایی دارم.» کیشور کومار (Kishore Kumar) ، مدیر عامل شرکت برنامه دستیار گجت شخصی AllThingsMine روز خود رو این طور شروع می کنه.

۱۲. بحرانا رو به فرصت تبدیل کنین

«در واقع یه بحران می تونه واسه شما به درد بخور باشه. در زمان بحران می تونین خود و دور وبریا تون رو تشویق کنین تا تغییرات مثبت و موثر بسازن. این دقیقا نمونه این جمله س که چیزی که شما رو نکشد، قوی ترتان می کنه. بحرا نا وقتی عالی هستن که می تونین افراد رو در راه تغییرات دائمی در شرکت خود بذارین.» آیتکین تنک (Aytekin Tank) موسس JotForm یه سازنده فرم آنلاین با ۲ میلیون کاربر، این پیشنهاد رو داره.

۱۳. به همون اندازه که بر کارایی لازم تمرکز دارین، بر لیست کارای انجام شده هم تمرکز کنین

«چند سال پیش با یه مربی کار می کردم، اون به فضانوردان، اعضای یه تیم خاص کمک کرده بود که بر استرس خود پیروز شدن. اون یه ترفند به من یاد داد که بسیار ساده و قوی بود؛ در آخر یه روز لیستی از کارایی که به طور کامل انجام دادین، جفت و جور کنین. نه فقط کارایی که در لیست بوده و باید انجام می شده، بلکه تموم کارایی که حتی براشون برنامه ریزی نکرده بودین و انجام دادین رو بنویسین و در آخر هر هفته این لیستا رو با هم جمع کنین. شما تحت تاثیر کارایی که تموم کرده اید، قرار می گیرین. دوپامینی که از انجام این کار در بدن شما ایجاد می شه، تا حدی به شما کمک می کنه که اندازه کورتیزولی که موقع استرس در بدنتون ترشح می شه رو در حالت تعادل نگه داره.» امانوئل شالیت (Emmanuel Schalit) مدیر عامل شرکت برنامه مدیریت پسورد و کیف پول دیجیتال امن، این رو ه حل رو ارائه میده.

۱۴.نقشه روز خود رو بکشین

موفقیت در شرکت manager

«روز خود رو با نیم ساعت برنامه ریزی کاری که می خواین انجام بدین و راهی که می خواین اونو به انجام برسونین، شروع کنین. این کار هر صبح به من حس آرامش و تمرکز میده. داشتن یه تجسم از کارای مهم به شما کمک می کنه که یه حس مثبت از انجام کارا داشته باشین.» کریگ هاو( Craig Howe)، مدیر عامل شرکت دیجیتال ورزشی و Rebel Ventures، روز خود رو این جور شروع می کنه.

۱۵. نظارت نکنین بلکه رهبر پرورش بدین

«من تحت یه قانون کلی با بقیه افراد کار می کنم. هیچ وقت از کسی نمی خوام کاری رو که خودم انجام نمی دم بکنه. با کمی راهنمایی و کمی پیشنهاد تقریبا تموم افراد با جدا از کاری که خواسته شده، به سطحی بالاتر از انتظار می رسن. زمان گذاشتن واسه رهبری ، پیشنهاد کردن و مشاوره به مردم، رهبران آینده رو پرورش میده. واسه من بهترین بخش کار به عنوان راهنما، دیدن افرادیه که موقع کار کردن در کنارم رشد کرده و خود رو واسه جایگا های شغلی بالاتر آماده می کنن.» دانیل فارر (Daniel Farrer) مدیرعامل شرکت Switchfly، یه شرکت فناوری جهانی این دیدگاه رو داره.

۱۶. تغییرات رو با آغوش باز قبول کنین

«خیلی از مدیران از تغییر، ترس کامل و غیر ارادی دارن. بعضی از اونا بسیار ترسو هستن، واقعا، اونا قادر به گرفتن تصمیمات سخت واسه مدیریت موفق شرکت خود نیستن. من هر روز خود رو با دقیق شدن و فوکوس کردن روی هیجان و پیشرفت به وجود اومده از طریق تغییر، شروع می کنم و پیشنهاد من به مدیران دیگه اینه به خودتون اجازه ندین که عصبانیت و دودلی شما رو از کار بندازه. تغییرات رو با آغوش باز قبول کنین!» کامل لونیبس (Tom Lounibos) از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت SOASTA، شما رو به تغییر کردن دعوت می کنه.

۱۷. مشتری هایی بالقوه خود رو از دست ندین

مدیر موفق شدن manager

«موفقیت مخصوصا در فناوری به رابطه ثابت و تکراری با مشتریان بالقوه و مشتریان بالفعل بستگی داره، این موضوع اولویت شخصی هر روزه منه. وقتی که واسه ساخت و ساز، کشاورزی یا تحصیلات هدف گذاری می کنیم، معمولا از راه حلای فنی استفاده نمی کنیم، چون تهدید آمیز به نظر می رسن. رو ه حل مقابله من با این ترسا، دقیق شدن و فوکوس کردن روی فوایدیه که تکنولوژی می تونه به همراه داشته باشه.» سوری سوریاکومار (Suriyakumar) مدیرعامل شرکت ARC این نظر رو داره.

۱۸. وقتی واسه فکر کردن در نظر بگیرین

«من در اول هر روز نیم ساعت رو واسه فکر کردن به اینکه امروز رو چیجوری پیش ببرم و تلاش واسه حل کردن مسائل سخت، خالی می کنم. واسه این کار به خودم اجازه به کار گیری مداد، خودکار یا صفحه کلید رو نمی دم. این زمان تفکر شخصی به من اجازه تمرکز مطلق و بدون حواس پرتی رو میده و به من کمک می کنه که از نظر ذهنی واسه چیزی که در اون روز پیش روی منه، آماده باشم.» تانیا کندیا (Tanya Candia) رئیس بازاریابی NSFOCUS این روش رو از راه های موفقیت خود می دونه.

۱۹. بازخورد همیشگی و دائمی داشته باشین

«واسه دوره های هرساله یا دوساله منتظر نمونید، هرزمان که ممکن بود به اعضای تیم بازخورد کارشون رو ارائه بدین و بازخوردا و انتقادات در مورد خود رو هم با کمال میل قبول کنین. این روش کار گروهی رو در شرکت پرورش داده و به مردم اجازه میده که فهمیده باشن کارا روان و بی عیب در حال اجرا هستش. علاوه بر این، کارمندان وقتی که تشخیص داده می شه وظایفشون رو خوب انجام دادن، معمولا فعال تر و خوشحال می شن.» مانیش سود (Manish Sood)، مدیر عامل و موسس شرکت برنامه های کاربردی داده محور Reltio این روش رو ارائه میده.

۲۰. همیشه هدف دار فکر کنین، حتی وقتی که تاکتیکی عمل می کنین

«استراتژیستا باید همیشه به معنی قابل استفاده پیشنهادای خود توجه کنن. مدیران اول خط باید روش هدف دار خود رو حفظ کنن. مطمئنا در این راه مهارتای جداگونه هم درگیر می شن. اما در این محیط پویا، جایی که همه چیز از شرایط تجارت تا تکنولوژیای پلت فرم می تونن در حد یه مسکوک ده سنتی باشن، این موضوع واسه مدیران خیلی مهمه که هردو سمت این قضیه رو در نظر بگیرن.» اریک چیو(Eric Chiu)، رئیس و از بنیانگذاران امنیت ابر و کنترل شرکت HyTrust، این نظر رو داره.

۲۱.هر روز با کارمندان کلیدی صحبت کنین

«هر روز با تموم کارمندان کلیدی خود صحبت می کنم تا بدونم که اونا در حال انجام چه کاری هستن، چه مسائلی پیش اومده س و چه مشکلی الان دارن. این روش دید شما رو در کار باز می کنه و کمک می کنه که مشکلات قبل اینکه سرباز کنن، رفع و مراجعه شن.» کریگ داناوی (Craig Dunaway)، رئیس شعبه ساحل شرقی Penn، این راهنمایی رو واسه مدیران داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *