6 چای گیاهی که سالم تان می کنند | طب ایرانی

چای ملایم و آرامبخش از گلا درست شده ، چای بابونه می تونه واسه بی خوابی درمان موثری باشه.
چیجوری یه چای گیاهی انتخاب کنیم؟

زمانیکه نوبت به انتخاب یه چای گیاهی می رسه ، هم دیکسون و هم بیکون موافقن که بسیاری مهمه که به دنبال محصولی غنی باشین که از مواد اولیه با کیفیت بالا تولید شده باشه. اگه شما چای رو بخاطر امتیازات دارویی اون می خورین پس شک نداشته باشین به دنبال چای ای هستین که همه روغنای حیاتی رو در خود داشته باشن. و واسه اینکه همه امتیازات و فواید این چایی گیاهی به شما برسه مطمئن شید که اونقدر چای رو دم کردین یا تی برگا رو اونقدر در آب داغ خیسانده اید – در بعضی موادرد ، این زمان به 10 تا 15 دقیقه می رسه تا همه خواص سالم اون از داخلش بیرون آید.

هر زمان که شما چیزی می خورید به بدن تون بلوکای ساختمانی لارم واسه ساختن هورمونا و بافتای اون می دید. دیکوسن میگه : اگه هر روز چای بخورین می تونین همه تغییرات قابل توجه رو در خلق و خو ، پوست ، حس و انرژی خود ببینین.

در این قسمت چندین نوع چای گیاه عجیب واسه شما مثلا آوردیم. اینا چایای معمولی هستن که بیشتر در بین مردم رواج دارن. از امتحان کردن چیزای تازه ترس نداشته باشین!

1 – چای نعناع (Peppermint tea)

کالین هوسکا پیشنهاد می کنه که چای نعناع بخورین واسه خارج شدن گازهای شکمی و نفخ ، واسه آزاد سازی اسپاسمای ماهیچه ای هم می تونین از این چای بخورین. هم اینکه این چای واسه تهوع بدون استفراغ هم خوبه هم اینکه واسه بالا بردن دمای بدن و طبیعی ساختن دمای اونم استفاده میشن. اگه سوء هاضمه یا سوزش معده مشکل شماس دیکوسن پیشنهاد می کنه از نوشیدن نعناع با همدیگه بپزهیزید. چای نعناع می تونه از گیاه تازه که از باغچه کنده شده باشه هم درست شه و یکی از آسون ترین سبزیجات واسه رشد و پرورشه.

2 – چای زنجبیل (Ginger tea)

دیگه چای بسیار به درد بخور واسه سلامتی زنجبیل است که می تونه واسه جلوگیری از تهوع ، استفراغ و دردهای شکمی و بیمارهای حرکتی مورد مصرف قرار گیرد. یه تیکه ریشه زنجبیل وردارین و به مدت 10 تا 15 دقیقه در آب داغ اونو دم کنین و بعد از اون چای زنجبیل شما آماده س- بعد کمی آب لیمو ترش تازه و عسل به اون اضافه کنین اگه سرما خوردین که روش موثری واسه مقابله با میکروب هاست. بیکون هم پیشنهاد می کنه که چای رو از پودر زنجبیل هم می تونه درست کنین.

3 – چای بابونه (Chamomile tea)

چای ملایم و آرامبخش از گلا درست شده ، چای بابونه می تونه واسه بی خوابی درمان موثری باشه. هم اینکه واسه سوء هاضمه بعد از خوردن غذا هم کاربرد داره. هوسکا پیشنهاد می کنه که بابونه در بعضی مواد واسه درمان سرفه و برونشیت هم می تونه استفاده بشه زمانیکه شما سرما خوردین و یا تب دارین یا اونو واسه التهاب دهن قرقره می کنین. مراقب باشین که اونو خوب دم کنین که همه خواص خود رو در خود حفظ کنه.

4 – چای بادرنجبویه (Lemon balm tea)

این گیاه بدون هیچ سختی ای رشد و پرورش پیدا میکنه و واسه اعصاب و روان به کار میره. واسه درمان آهای سرد زمستونی خوبه . دیکوسن م یگوید هم اینکه می تونه تمرکز رو تقویت کنه. اون اضافه می کنه که بارنجبویه واسه کودکان هم چای مناسبیه و از کابوسای شبونه در اونا جلوگیری میکنه به شرطی که اونو قبل از رفتن به تختخواب بنوشن. این گیاه می تونه واسه چای سرد هم مورد استفده قرار گیرد و با کمی لیمو یا شربت افرا مناسبه.

    

6 – چای گل سرخ ( Rosehip tea )

گل سرخ میوه بوته رزه و یکی از بهترین منابع گیاهی واسه ویتامین C هستش که نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن داره. هم اینکه این ویتامین واسه پوست و سلامت بافتا و کارکرد آدرنال هم خوبه. دفعه بعد که نیاز به چای یا خوراکی واسه تغییر اخلاق خود داشتین از دم کرده گیاه گل سرخ استفاده کنین.

7 – چای قاصدک ( dandelion tea )

وقتی که به عنوان چای استفاده میشن خارشیر یا قاصدک تصفیه کننده های کبد هستن. اونا به کبد کمک م یکنند که زنده شده و ظرفیت بیشتری داشته باشه. هوسکا میگه:"هم اینکه اونا به تولید بایل هم کمک می کنن که به روند هضم ما کمک می کنه.

منبع : ileev.com

جمع آوری سلامت اکاایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *